Празник Різдва Христового у Катедральному храмі УГКЦ м. Луцьк

Діва днесь преістотного родить*
і земля вертеп неприступному приносить.*
Ангели з пастирями славословлять,* а волхви зо звіздою подорожують,*
бо ради нас родилося дитя мале – превічний Бог
(Кондак, глас 3).
 

Кожного року, дня 7 січня (25 грудня) весь християнський світ відзначає велике церковне свято – світлий і радісний празник Різдва Христового. Світлий празник Різдва є одним із найважливіших свят цілого літургійного року, що знаменує нам народження Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа у Вифлеємі Юдейському від Пречистої Діви Марії, як і передвіщав пророк Михей (Мих. 5: 2). Різдво Христове – це велике таїнство, для нас це без перебільшення празник, важливіший від усіх празників, – говорить святий Йоан Золотоустий. Тому ми й святкуємо його не просто як спомин давно минулої події, але як дійсне народження споконвічного Слова Божого у плоті, народження Христа, в якому беруть початок та мають основу і Богоявлення, і Воскресення, і П’ятдесятниця. Якщо б Христос не народився у плоті, то не хрестився б, тоді не було б празника Богоявлення, тоді б Він і не страждав, не було б і празника Пасхи, і не послав би Святого Духа, тож не було б П’ятдесятниці (св. Йоан Золотоустий). Тож з нагоди сьогоднішнього свята, вірні Катедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці м. Луцьк на чолі з Преосвященним владикою Йосафатом, екзархом Луцьким, святкували Різдво Христове з великою радістю.

Урочисті святкування розпочалися Великим повечір’ям з Литією, що правиться в навечір’я Різдва Христового. Після того, відбулася святкова Божественна Літургія архиєрейським чином, яку очолив Преосвященний владика Йосафат у співслужінні з священнослужителями Луцького екзархату. У своїй проповіді владика Йосафат, роздумуючи над сьогоднішнім святом наголосив, що: «празник Різдва Христового треба прийняти щирим серцем з вірою і любов’ю, бо Син Божий сходить на землю, щоб вимолити гнів Бога-Отця, щоб викупити нас, стерти нашу вину від гріха і примирити нас із небом». Крім того наголошено, що Всемогутній Бог стає людиною, щоб зробити нас учасниками свого Божества: «Нині Бог прийшов на землю, людина ж на Небо вийшла; нині задля чоловіколюб’я, з природи невидимий став видимим тілом…» (стихира на Литії). Але нам усім необхідного прийняти народжене Дитя через відкритість своїх сердець, в жодному разі не закриватись перед Ним: «…бо нині настав початок нашого спасіння» (стихири на «Господи взиваю я»).

Після святкової Божественної Літургії усі вірні мали можливість побачити чудовий «Різдвяний вертеп», який поставили найменші парафіяни Катедрального храму. Владика Йосафат, у свою чергу, подякував за спільну молитву і побажав усім присутнім веселих та благословенних Різдвяних свят. А на завершення відбулася молитва за Батьківщину «Боже, Великий Єдиний», а відтак ціла церква прославляла Господа Бога гучною і веселою колядою. Адже ж «нова радість стала» – Христос народився, Славіте Його!

Top