Владика Йосафат Говера взяв участь у перепохованнях жертв НКВС у Дубно

8 жовтня 2019 року, на кладовищі по вулиці Семидубській у місті Дубно відбувся скорботний захід «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали» і поминальне богослужіння з приводу перепоховання жертв НКВС, закатованих у червні 1941 року в стінах Дубенської в’язниці.

Пошукові роботи на території колишньої тюрми були розпочаті цьогоріч за ініціативи Дубенської міської ради. Роботи проводили фахівці комунального пошукового підприємства “Доля” Львівської обласної ради. Під час ексгумації були виявлені останки 29 тіл. Загалом, за різними даними, у Дубенській тюрмі у червні 1941 року розстріляли близько 550 осіб.

Серед загиблих – представники різних релігійних конфесій та національностей. Усім їм судилося вмерти мученицькою смертю.Віддати данину пам’яті безневинно убитим прийшли представники влади та громадськості, військовослужбовці, представники місцевих осередків політичних партій та громадських організацій, установ та підприємств, небайдужі дубенчани та гості міста. Чин похорону, у співслужінні священнослужителів ПЦУ, УГКЦ, РКЦ, очолили Архієпископ Рівненський і Острозький ПЦУ Іларіон, Екзарх Луцький УГКЦ Йосафат та декан Рівненського деканату Луцької дієцезії РКЦ Владислав Чайка.

На завершення поминального заходу присутні вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти до могили та запалили лампадки. У пам’ять про розстріляних в’язнів під звуки Державного Гімну України пролунав військовий салют. Душі невинно вбитих жертв тоталітарного режиму нарешті знайшли вічний спокій.

Top