Екзарх Луцький бере участь у роботі Синоду Єпископів УГКЦ у Римі

В днях з 1 по 10 вересня проходить Синод Єпископів УГКЦ. Цього року єпископи зі всіх континентів з’їхалися до Риму, до Колегії св. Йосафата. У роботі Синоду бере участь також преосвященний владика Йосафат, екзарх Луцький.
Великий Синод або Синод Єпископів УГКЦ – не тільки законодавчий орган. В часі роботи Синоду владики, поза робочими засіданнями та вирішеннями поточних справ у житті Церкви, мають також ряд заходів, котрі спрямовані на презентацію нашої Церкви та несуть євангелізаційний, виховний та культурний характер.

Так Синод офіційно розпочав свою роботу зі святкування 50-ліття освячення Собору св. Софії у Римі.

Синод відвідали: кардинал П’єтро Паролін, Держсекретар Ватикану; кардинал Анджело Де Донатіс, генеральний вікарій Риму; Гуалт’єро Бассеті, Голова Італійської Єпископської Конференції.

У часі святкування 150-ліття народження та 100-ліття відходу до вічности блаженної Йосафати, котре відбулося у базиліці Санта Марія Маджоре, відбулася ще одна, непересічна подія не тільки для греко-католиків в Італії, а й для всієї УГКЦ. Глава і Отець Блаженніший Святослав зачитав декрет котрим Екзарх новоствореної структури для українців католиків візантійського обряду іменував владику Діонісія Ляховича Делегатом з повними правами Апостольського екзарха для вірних українців візантійського обряду в Італії.

В суботу 7 вересня відбувся візит до Папського Східного інституту. Блаженніший Святослав подарував бібліотеці цього навчального закладу, котрий закінчили ряд богословів УГКЦ, котрі обіймають в Церкві станом на сьогодні, різні уряди, збірку історичних напрацювань Інституту Історії Церкви УКУ.

Top