Екзарх

Владика Йосафат Говера

 

Народився 12 вересня 1967 року в Івано-Франківську. Після закінчення середньої школи навчався у підпільній духовній семінарії. 30 травня 1990 року — рукопокладений на священика і призначений настоятелем парафії Святих Володимира і Ольги смт. Велика Березовиця.

Від 1996 до 1999 року навчався у Люблінському католицькому університеті. Після цього був віце-ректором Вищої духовної семінарії імені Йосифа Сліпого. Упродовж 2004-2007 року навчався у Папському Східному інституті у Римі (Італія), де здобув ліценціат з пасторальної теології. Відтак о. Йосафат Говера виконував обов’язки ректора духовної семінарії імені Йосифа Сліпого.

Крім рідної, української, володіє російською, польською, італійською та німецькою мовами.

Папа Римський Бенедикт XVI 15 січня 2008 року благословив рішення Синоду єпископів УГКЦ про заснування нового архиєпископського екзархату у Луцьку і про призначення о. Йосафата його першим екзархом, уділяючи йому титулярний престол Цезаріани. Новий екзархат назива’nься «Волинський» і до нього входить Волинська та Рівненська області. Осідок екзарха – у Луцьку.

Екзархат створено на підставі рішення Синоду єпископів УГКЦ Верховним Архиєпископом, як і Донецько-Харківський та Одесько-Кримський екзархати. Тому ці екзархати називаються архиєпископськими.

Top