Глава УГКЦ: Час Великого посту – це очікування радості зустрічі із нашим люблячим милосердним спасаючим Господом

Вступаючи у Великий піст, умиймо своє обличчя. Не перед людьми, а перед Богом. І переживімо свою особисту зустріч з ним у цьому великому часі. І побачимо, що ми вийдемо з цього часу Великого посту, як колись Ізраїль з пустелі, – повний духа сили, духа любові, духа свідомості, що з ним є його Господь як найбільший скарб.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового в Сиропусну неділю, яку ще називають Неділею прощення.

Сьогоднішня неділя, сказав проповідник, є особливим моментом у цілому нашому духовному церковному році. Сьогоднішньою неділею ми з вами розпочинаємо час Великого посту.

У сьогоднішньому Євангелії ми бачимо нашого Спасителя, який виголошує в пустинному місці свою нагірну проповідь. Запрошує нас з вами вийти за Ним в оте пустинне місце. Бо Він до нас хоче говорити. Він хоче обновити свою любов щодо кожної своєї дитини – до мене і до вас. Він хоче наче заманити нас за собою і говорити нам до серця у цей час, у цю хвилину. Зокрема в час Великого посту.

У сьогоднішньому Євангелії, за словами Предстоятеля, ми чуємо три дуже важливі речі, які Господь Бог нам хоче сказати, коли говорить до нашого серця. Найперше Він нам сьогодні говорить про прощення. Друге – про радісне вмите обличчя. Третє – про скарб.

«Запрошуючи нас до того оновленого стосунку любові Господь Бог найперше хоче дарувати своє прощення. Бо прощення є моментом оновлення і відродження. Бог є той, який перший до мене хоче говорити. Його слово є словом любові, звільнення від зла», – сказав духовний лідер українців.

Спаситель каже нам готуватися до зустрічі, до зустрічі з умитим обличчям у часі Великого посту. «Тому час Великого посту має бути не часом фарисейського сумування, а часом очікування радості зустрічі з нашим люблячим милосердним спасаючим Господом. Господь каже нам сьогодні, що найбільшим скарбом нашого серця не є земні блага, навіть не рай. А сам Господь Бог, який є джерелом і того раю і того всякого добра. Він єдиний є гідним бути твоїм особистим скарбом, скарбом твого серця», – переконує Блаженніший Святослав.

«Час Великого посту – це є час пустелі, – каже проповідник. – Коли ми намагаємося відгородитися від гамору цього світу, з його гординею, з його клопотами. Час Великого посту є часом молитви, часом панування над своїм власним тілом і його різними силами, імпульсами і потребами. Є часом милосердя щодо нашого ближнього, час добрих діл».

Ми часом думаємо, звертає нашу вагу Глава Церкви, що коли ми молимося, то ми є тими, які говорять до Бога. Але насправді ініціатором, джерелом справжньої молитви є не людина, а Господь. Бо Він нам зворушує серце, Він нас кличе до себе. Каже нам: дай мені місце в своєму особистому часі, говори зі мною.

«Тому запрошую всіх вас, – закликав Блаженніший Святослав, – у час Великого посту знайти трошки більше часу для розмови з Богом. Він має так багато вам сказати. Він хоче обновити стосунок любові з Вами в цьому часі. Запрошує вас простити ближнім, бо він вам хоче простити в часі цієї великої чотири десятинці».

Час Великого посту є часом умертвлення свого тіла. «Але не задля того, щоб воювати між частиною своєї особи, а задля того, щоби підчинити усе те, ким ми є тому, кого ми насправді хочемо любити своїми думками, бажаннями, вчинками і ділами», – вважає Предстоятель.

Час Великого посту – це час діл милосердя. «Це є час, коли ми свідчимо, хто є справді джерелом мого життя і достатку. Коли я даю милостиню ближньому, я показую, де, з ким є моє серцем і хто є моїм справжнім скарбом. Простімо сьогодні один одному, які проти нас чимось завинили. Тому що Господь Бог нас хоче простити», – закликав Блаженніший Святослав усіх і кожного.

Департамент інформації УГКЦ

Top