Греко-католики Вараша урочисто відзначили храмовий празник

Благословен єси, Христе Боже наш,

що премудрими рибаків явив,

зіславши їм Духа Святого,

і ними уловив вселенну.

Чоловіколюбче, слава Тобі

(тропар, глас 8).

Сьогодні, на 50-й день після Великодня і на 10-й день після Вознесіння, відзначають одне з дванадцяти найбільших християнських свят у літургійному році – День Святої Трійці, П’ятидесятницю або ж День Зішестя Святого Духа. У цей день Свята Церква згадує й прославляє зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків. Назву П’ятидесятниця, що походить від грец. Pentekoste, – це свято отримало тому, що ця подія відбулася на п’ятдесятий день після Воскресіння Христового. Свято П’ятидесятниці містить у собі подвійне торжество. Перший день П’ятидесятниці Церква присвячує на славу Пресвятої Трійці, а другий – на славу Духа Пресвятого. Подія Зішестя Святого Духа на апостолів вважається початком Христової Церкви.

З цієї нагоди, 27 травня, в свято П’ятидесятниці, в церкві Пресвятої Трійці м. Вараш вірні УГКЦ урочисто відзначили храмовий празник. Урочистості з приводу свята розпочалися з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив Преосвященний владика Йосафат Говера у співслужінні з священнослужителями Луцького екзархату. У своїй проповіді архиєрей наголосив, що сьогоднішнє свято є особливим, оскільки в день Зішестя Святого Духа Господь не тільки встановив Свою Церкву, але й наділив усіх її членів духовними дарами (мудрість, розум, рада, сила, знання, побожність, страх Божий) і плодами (любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, милосердя, тихість, вірність, скромність, поміркованість, чистота) Святого Духа на благо Церкви і людства. Від того дня Святий Дух живе і діє в Церкві, турбується про неї, щедро вділяючи своїх дарів. Відтоді кожна людина, приймаючи хрещення та інші таїнства, стає наповнена й обдарована Святим Духом і водночас членом Церкви, – сказав архиєрей.

На завершення святкової Божественної Літургії усі присутні занесли молитву за Україну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни», після чого владика Йосафат уділив Архиєрейське благословення і привітав усю громаду та гостей з храмовим святом, і висловив щирі слова вдячності за невтомний труд для Церкви і народу.

Після Божественної Літургії відбувся Чин освячення води, а відтак Преосвященний владика Йосафат окропив нею усіх присутніх. Завершилися святкування святковою трапезою.

Top