ІІ Регіональний фестиваль духовної музики «Великодні дзвони»

12 травня в храмі св. Миколая Чудотворця, що в м. Рівне, відбувся регіональний фестиваль духовної музики присвячений тематиці Воскресіння, яке літургійно переживає та над яким застановляється Христова Церква. Розпочалося святкування Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив місцевий Екзарх Кир Йосафат у співслужінні з парохом о. Євгеном Остапенком (м. Рівне), о. Іваном  та деканом Луцьким о. Терентієм Цапчуком (ЧСВВ).

            Розважаючи над євангельським уривком присвяченим служінню, яке прагнули здійснити жінки мироносиці для свого Учителя, проповідник зупинив свою увагу над змістом воскреслого тропаря. Страсті, що передують воскресінню стають викликом не тільки для апостолів, але і для кожного з нас зокрема оскільки підкреслюють необхідність самовідречення та жертви для того щоб «увійти в радість Господа». Саме постава мироносиць, у слові Архипастиря, послужили прикладом, гідним до наслідування того, як любов та щира довіра здатні «відкотити важкий камінь від гробу власної журби та тривоги». Архиєрей, також не оминув своєю увагою святкування якому приурочена в нашому суспільстві друга неділя травня – Дню Матері, акцентуючи глибоку гідність та значення даного покликання для суспільства в цілому.

            По завершення Богослужіння, присутні мали можливість насолодитися мистецьким колоритом численних хорів та музичних колективів з м. Рівне та м. Луцьк. Варто зазначити, що в цьогорічному фестивалі взяли участь дев’ять хорів, серед яких: «Anima» (м. Рівне, парафія св. Миколая Чудотворця), «Барви» (ДМШ №2, м. Рівне), «Пролісок» (ДМШ №1, м. Рівне), «Камертон» (ДМШ №2, м. Рівне), «Ангельські крила» (УГКЦ, м. Рівне), «Токатіна» (ДМШ №2, м. Рівне), «Пролісок» (муз. училища РДГУ, м. Рівне), «Eleos» (м. Луцьк, парафія св. Василія Великого), «Світанок» (інститут мистецтв РДГУ, м. Рівне), а також вокальні ансамблі  «Перлинка» (ДМШ №1, м. Рівне) та «Фаустина» (парафія свв. Петра і Павла, м. Рівне), тріо бандуристок «Любисток» (МБК, м. Рівне), фольклорний гурт «Горина» (м. Рівне) та вокальний колектив «Sursum Corda» ((парафія свв. Петра і Павла, м. Рівне).

Top