Ієрейські свячення та храмовий празник у Рівному

«Блаженні вбогі, бо ваше царство Боже»

Пам’ять святого Миколая, якого з нетерпінням очікують діти та служіння якого з пошаною стараються наслідувати дорослі, глибоко закорінена в релігійній культурі багатьох народів. Простота духа та дієве свідчення любові, спричинилося до того, що постать Святого, надихає до звершення милосердя численних осіб, незалежно від релігійних переконань. Пам’ять про святитель Миколая, ідентифікується в нашій свідомості із даром, який ми отримуємо або ж приготовляємо для когось, однак разом з цим покликана приготовити нас до прийняття безцінного Дару для сенсу та буття нашого життя в Різдві Христовому, до якого наближаємося.

19 грудня, в день празника святого Миколая Мирлікійського, Преосвященний владика Йосафат (Говера) очолив Архиєрейську Божественну Літургію в прокатедральному храмі Луцького Екзархату, що в м. Рівне. У своєму архипастирському слові, проповідник наголосив на вмінні не тільки отримувати, але і дарувати власні зусилля та харизми для добра ближніх. Постать Святого, спонукає нас осмислити не тільки подаровані нам чесноти Творцем, однак і примножити їх щоденною працею та стремлінням в освяченні наших буднів. Миколай є чудовим прикладом особи, зверненої своїм поглядом на присутність та потреби тих кого зустрічаємо на власній дорозі життя. Він є іконою любові, яка наповнена діянням, зазначив проповідник.

Визначальним даром, яким безсумнівно супроводжував своїм заступництвом Мирлікійський святитель, стало ієрейські рукоположення, що уділив в часі богослужіння Преосвященний Йосафат диякону Олександру Іванко. По завершенні богослужіння, владика привітав молільників із храмовим празником та висловив подяку настоятелеві о. Євгену Остапенко за багатолітнє віддане служіння на ниві людських душ, та сотруднику о. Іванові Тєрєнтьєву.

Звертаючись до новопоставленого  ієрея Олександра, Архиєрей побажав йому ревного та відданого служіння у винограднику Христовому, до якого отримав покликання. Опісля в храмі відбулося театралізоване дійство присвячене святому Миколаю, на яке з нетерпінням очікували найменші учасники сьогоднішнього торжества.

ФОТОЗВІТ

Top