Канонічна візитація парафії Святих Апостолів Петра і Павла у Нововолинську

17-18 лютого 2018 р. Б. відбулася канонічна візитація парафії Святих Апостолів Петра і Павла у Нововолинську. Відповідно до Кодексу Канонів Східних Церков візитація проходила у два етапи. Перший етап провела Візитаційна комісія у складі канцлера о. Сергія Василіва та секретаря екзархальної курії д-ра Юрія Мачалаби. Другий, пастирський етап, здійснив Преосвященний Єпископ Луцького екзархату Кир Йосафат (Говера). Робота Візитаційної комісії розпочалася 17 лютого після спільної молитви. До компетенції комісії належить розгляд адміністративно-господарських питань. Тому, парох о. Володимир Кметь і сотрудник о. Андрій Коваль представили інформацію про душпастирську ситуацію у парафії, а члени комісії оглянули та оцінили стан усього парафіяльного майна та будівництво храму, перевірили фінансову діяльність, належне ведення парафіяльної документації у відповідності до церковного і державного законодавства. На підставі зроблених висновків було заповнено візитаційну анкету парафії.

18 лютого канонічну візитацію продовжив Преосвященний Єпископ Кир Йосафат (Говера), який прибув з пастирським візитом у супроводі члена Візитаційної комісії д-ра Юрія Мачалаби, та передав у парафію на постійне почитання мощі одного з тринадцяти блаженних Пратулинських мучеників Вінкентія Левонюка. Опісля урочистої зустрічі розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія у співслужінні пароха Володимира Кметя і сотрудника о. Андрія Коваля.

У своїй пастирській проповіді Владика Йосафат, окрім роздумів над подвигом блаженних Пратулинських мучеників, наголосив на значенні Великого посту, якому передували підготовчі тижні, коли вірні мають змогу поступово підготуватися як духовно, так і фізично, до початку самого посту. Єпископ зазначив, що в перший тиждень, після неділі митаря і фарисея, Церква закликає задуматись над покаянням істинним та показовим, про піднесення смиренних та пониження гордих (Лк, 18, 9-14), в наступну неділю Церквою згадується притча про блудного сина, наголошуючи на силі щирого каяття (Лк, 15,11-32), третього тижня Церква роздумує над Страшним Судом, а в Прощену неділю читається Євангеліє про первородний гріх людства та вигнання Адама із раю. Також Владика наголосив, що під час Великого посту кожен християнин повинен бути особливо тісно пов’язаний з молитвою, милостинею, добрими вчинками для потребуючих братів і сестер, щоб гідно підготувати себе до Воскресіння Христового.

Опісля Архиєрейської Літургії Єпископ зустрівся з членами парафіяльних спільнот «Братство Матері Божої Неустанної Помочі» та «Матері в молитві», парафіяльним хором, церковною прислугою, а також з працівниками Волинського обласного благодійного фонду «Карітас-Волинь». Владика висловив подяку парафіянам та усім жертводавцям, які спільними зусиллями, молитовно та фінансово підтримують будівництво храму Отримати архиєрейське благословення та поспілкуватися з Єпископом мали можливість усі бажаючі парафіяни. Парох о. Володимир Кметь щиросердечно подякував Владиці Йосафату за пастирський візит, за батьківську опіку над парафією та особливий дар для парохії – мощі блаженного Пратулинського мученика.

За своїм духом та богословським значенням канонічна візитація є актом апостольського служіння єпархіального Єпископа, виконуваним в дусі пастирської любові, чим однозначно являє його як принцип та видиму основу єдності місцевої церкви. Для візитованих громад та установ канонічна візитація власним Єпископом є часом благодаті, в якому певною мірою відображається особливість тих відвідин, з якими «найвищий Пастир» (1 Пет 5, 4) та наставник наших душ (пор. 1 Пт 2, 25), Ісус Христос, навідався та звільнив свій народ (пор. Лк 1, 68).

ФОТОЗВІТ

Top