Канонічна візитація та храмовий празник на парафії Преображення Господнього в с. Положеве

Прийдіть, вийдім на гору Господню,
В дім Бога нашого ,
І побачимо славу Його преображення,
Славу як єдинородного від Отця.
Від світла приймімо світло
І, піднесені духом,
оспівуймо Тройцю єдиносущну навіки
(Литійна стихира на вечірні Преображення).

19 серпня відзначаємо одне з найважливіших християнських свят — Преображення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Преображення Господнє належить до 12 головних свят, пов’язаних із подіями з життя Христа і Пресвятої Діви Марії. Свято встановлене на згадку Преображення Ісуса Христа перед  учнями на горі Тавор, про що розповідають три євангелисти — Матей, Марко і Лука. Всі три синоптичні Євангелія містять дуже подібні описи Преображення. Як у них сказано, незадовго до свого розп’яття Ісус Христос, взявши зі Собою трьох учнів (Петра і братів Заведеєвих, Якова та Івана), вирушив із Кесарії Филипової в околиці Галилеї. Зупинившись біля гори Тавор, що підноситься над пагорбами Галилеї, Христос почав молитися. У той час втомлені апостоли заснули, як сказано в Євангелії: “Петро та приявні з ним були зморені сном”. Прокинувшись, вони побачили, що Ісус Христос преобразився. Він стояв, огорнутий неземною ясністю: обличчя Його сяяло, наче сонце, а одяг зробився білішим від снігу і сіяв, як світло. Поруч із Христом стояли два найшанованіші старозавітні пророки — Мойсей та Ілля, які розмовляли з Господом про Його близький відхід. У момент преображення Ісус дав трьом апостолам можливість побачити диво поєднання у Ньому двох природ: божественної і людської.

Святкування цього празника сягає ще IV століття, коли св. Єлена побудувала храм на горі Тавор на честь Господнього Преображення. Від VI століття це свято поширюється в усій Східній Церкві під назвою «Господнє Преображення». У народі це свято ще називають Яблучним Спасом, бо у цей день традиційно освячують перші плоди, серед яких – яблука, груші, мед. Цей звичай перейняла християнська Церква від Старого Завіту, який приписував приносити перші плоди до Господнього Храму.

19 серпня 2018 р. Б.  громада греко-католицької церкви Преображення Господнього у с. Положево святкувала свій храмовий празник, в той же день на парафії була проведена канонічна візитація. Божественну Літургію очолив та здійснив канонічну візитацію Преосвященний Владика Кир Йосафат, екзарх Луцький.

За своїм духом та богословським значенням канонічна візитація є актом апостольського служіння єпархіального Єпископа, виконуваним в дусі пастирської любові, чим однозначно являє його як принцип та видиму основу єдності місцевої церкви. Для візитованих громад та установ канонічна візитація власним Єпископом є часом благодаті, в якому певною мірою відображається особливість тих відвідин, з якими «найвищий Пастир» (1 Пет 5, 4) та наставник наших душ (пор. 1 Пт 2, 25) Ісус Христос навідався до свого народу та звільнив його (пор. Лк 1, 68).

З урочистої зустрічі архиєрея розпочалася Божественна Літургія у співслужінні з чисельним духовенством. До Положева прибули гості з м. Луцька, щоб разом з парафіянами розділити радість торжества та супроводжувати урочистість хоровим співом.

У своїй проповіді Владика наголосив, що істинна краса полягає в духовній чистоті,  що духовне життя, наповнене чеснотами, прикрашає людину, робить її насправді красивою. У свято Преображення сам Христос засвідчує нам своє милосердя і, даруючи благодать участі у своїй славі, хоче поділитися своїм божеством. Він запрошує нас покинути свої гріхи і жити з Богом, бо це вартує більше, ніж все, що ми могли б посідати. Людська душа, наголосив Владика, — це найбільша цінність, тому спасати її і приоздобити чеснотами  — це означає жити з Богом у цьому житті і увійти у Його Небесну славу.

Після Божественної Літургії преосвященний Владика Йосафат подякував пароху храму о. Богдану Іващуку за ревне служіння Христовій пастві та отцям, які приєдналися до святкування сьогоднішнього празнику, а також, привітавши гостей та парафіян із храмовим святом, уділив Боже благословення.

Після завершення Святої Літургії парох о. Богдан щиросердечно подякував Владиці Йосафату за пастирський візит, за молитовну та батьківську опіку над парафією. Згодом відбулось освячення первоплодів і окроплення вірних святою водою, після чого усі присутні були запрошені до святкового столу, який і завершив це свято, сповнене родинним теплом і світлом Божої любові

ФОТОЗВІТ

Top