Катехитично-педагогічний Інститут, Українського Католицького Університету у Луцьку

26-27 жовтня, Катехитично-педагогічний Інститут УКУ, з благословення преосвященного владики Йосафата Говери, екзарха Луцького розпочав трьохрічний курс навчання катехитів у Луцьку.

Понад 30 осіб будуть навчатися та водночас глибше пізнавати Бога, щоб у своїх парафіях допомагати священикові провадити недільні школи і катехизувати. На навчання прибули учасники з різних частин екзархату: Луцька, Ковеля, Рівного, Костополя, Рожища, Володимир-Волинська, Положева, Старої Вижівки та с. Розарія із Згромадження сестер Божого Провидіння.

Після прийому документів та співбесіди усі звернулися у молитві до пресвятої Богородиці. Владика Йосафат привітав майбутніх катехитів з початком навчання та уділив благословення. У своїй проповіді він наголосив, що передаючи віру, всі ми є катехитами починаючи від сім’ї, від виховання власних дітей до катехитичного служіння на парафії. Праця катехита є дуже важливою для християнського виховання дитини. На завершення проповіді владика висловив вдячність п. Назару Дуді та п. Уляні Грех, о. Терентію Цапчуку ЧСВВ за організацію катехитичних курсів у Луцькому екзархаті.

Перші лекції були з предмета «Вступ до літургійних наук», виклад якого здійснював преосвященний Йосафат Говера. Екзарх Луцький розповів про Таїнства, особливі моління, ритми богослужень та багато іншого.

Студенти висловлюють надію, що одержаними знаннями і досвідом віри невдовзі зможуть поділитися з усіма, до кого підуть від імені Церкви.

Джерело: Луцький монастир Святого Василія Великого

Top