Храмовий празник та ієрейські свячення у Радивилові (+ФОТО)

Сьогодні радивилівська громада пережила подвійне свято. Адже днесь Господь не лише появив свою славу на горі, а й через Преосвященного владику Йосафата підніс до ієрейської гідності о. Ярослава Пелеха.

Безумовно це вельми значна подія для Луцького екзархату, але не тільки — уся Вселенська Церква отримала розпорядника Божественної благодаті. Недарма Симеон Солунський у книзі “Премудрість нашого спасіння” пише: “Рукоположення виявляє людині владу і силу Творця.  Без Нього не могло б існувати ніщо, що існує. Він Сам приходив на землю, щоб і нас піднести до блаженного життя. Власне ось цю Свою силу, підносячись від нас, дарував Він нам через встановлене Ним священство.  Завдяки цьому тепер у нас відбуваються священнодійства, бо без священників вони неможливі.

Так, колись поставивши нас над усім створінням, тепер Він робить нас через священство розпорядниками вищих благ.  Про це псалмопевець каже: «по всій землі наставив їх князями» (Пс. 44:17). Бо Господь вручив нам ключі від неба”.

Воістину для того, щоб не занедбати такого високого покликання замало лише людської волі, замало лише божественної благодаті — потрібна їх єдність, співпраця, комунікативна дія. Бо, як наголосив під час проповіді владика Йосафат, необхідно прикладати зусилля, щоб стати спроможним сприйняти світло Божества.

Адже, щоб стати свідком Преображення, учні мали подалати важкий шлях на гору. Тільки після цього гора стала місцем особливої близькості з Богом. Про це пише Йосиф Рацінгер:”… гора  — місце сходження вгору, не лише зовнішнього, а й внутрішнього; гора визволяє від тягаря буднів, дає змогу вдихати чисте повітря творіння; гора дарує погляд на широчінь світу та його красу; гора дає внутрішню висоту і дозволяє мені передчувати Творця”.

Отож, як висновок, можна сказати: свято Преображення змушує замислитись над точкою нашого підйому на схил життя. І не важливо на якому ярусі ми перебуваємо, світло Тавору додає нам сили й відваги пережити досвід Страстей та славу Воскресіння.

ФОТОЗВІТ

Top