Ковельська парафія священномученика Василія Величковського відсвяткувала храмовий празник

30 червня 1973 року відійшов до Господа священномученик Василій Величковський, місіонер Волинської землі. Перша у світі парафія його імені, що знаходиться у м. Ковелі, святкує цього дня свій храмовий празник.
Святкові заходи для вшанування блаженного Василія тривали на парафії увесь червень. Щоп’ятниці вірні молились акафіст перед мощами священномученика і отримували помазання єлеєм на зцілення душі і тіла. Напередодні дня переставлення блаженного Василія у храмі відбулась вечірня з литією та молитовні чування з благаннями за всякі потреби, які завершились молебнем до священномученика, а в сам день свята було відслужено святкові утреню та Службу Божу.
Найбільші урочистості відбулися в неділю 4 липня. Цього дня парафіяни вітали у своєму храмі Преосвященного Владику Йосафата Говеру, екзарха Луцького, котрий у співслужінні собору священства звершив Архиєрейську Божественну Літургію. На відправі Владика проповідував про апостольське служіння кожного християнина, а прикладом особливої ревності у поширенні Євангелія назвав життя і служіння священномученика Василія Величковського. Під час Служби Божої вірні чисельно приступили до Святого Причастя.

Після Літургії духовенство та Божий люд вийшли з храму до новозбудованої дзвіниці, котру було врочисто освячено. Опісля відбулось традиційне святкове частування всіх богомольців. Особливою родзинкою свята став виступ церковного хору із с. Семигинів на Львівщині, котрий чудово виконав цілу низку духовних пісень.
Радість у серцях, обилля благодаті Божої, ревна молитва і архипастирське благословення – все це досвідчили парафіяни храму священномученика Василія Величковського, дякуючи Богові за ці врочисті святкові дні.

о. Іван Дутка

Top