news

У світі налічується чимало святих місць, які своєю присутністю вшанувала Мати Божа, яка, об’являючись людям, проявила свою безмежну любов  до всього людства.

 З 8 по 20 вересня паломники з України мали чудову нагоду відвідати чудотворні місця Європи, в якій також взяли  участь священики Луцького екзархату: отець Сергій Василів, настоятель парафії св. апостола Івана Богослова УГКЦ (м.Рожище), канцлер Луцького екзархату та голова Молодіжної комісії Луцького екзархату, отець Володимир Улян, настоятель парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці (смт Стара Вижівка).  Паломницьку подорож було здійснено за сприяння Патріаршого Паломницького Центру Української Греко-Католицької Церкви для священників зі всієї України з нагоди 100 річчя об’явлення Богородиці у місті Фатіма в Португалії.  

«Я вдячний Богові, що поряд зі священиками з Донеччини, Львівщини, Тернопільщини міг взяти участь у паломництві і представляти Волинь, місто Рожище та нашу парафію, помолитися за мир в Україні, добробут та спокій в родинах нашого міста, за зміцнення віри в Бога в серцях усіх християн.» - розповів отець Сергій. 

Першою зупинкою паломників було відвідування базиліки в м. Падуї (Італія), де виставлені для почитання мощі св. Антонія Падевського.  Отці також мали можливість помолитися в унікальному європейському  храмі Святої Родини в Барселоні (Іспанія), споруджувати який ще у 1883 р. розпочав відомий архітектор Антоні Гауді. Храм продовжують будувати дотепер.

          Особливі враження о. Сергія  з Рожища були від відвідування Фатіми, маленького містечка у Португалії, яке відоме на цілий світ, адже саме там у 1917 році Богородиця об’явилася трьом бідним дітям-пастушкам: Луції, Франциску і Жасінті. Марія просила цих малих дітей про щоденну молитву на вервиці (одне Отче наш і 10 Богородице Діво і так п’ять десятків) за навернення грішників і навернення Росії. Тепер там побудований величний храм, де зберігаються мощі дітей Франциска і Жасінти. Це місце обдароване особливою Божою ласкою та опікою Матері Божої, до якої приїжджають з усіх континентів християни різних конфесій.

«Приємні відчуття викликала участь у Хресній ході тими місцями, де  близько 100 років тому спочатку дітям з’явився ангел, а згодом Пресвята Богородиця. Тут відчувалася невидима присутність Матері Божої, її провід», наголосив отець Володимир Улян.

Спільна молитва у Фатімі не припиняється ось уже 100 років, вона звучить тут  різними мовами і цьогоріч хор Львівської Духовної семінарії прикрасив своїм ангельським співом церковні піснеспіви українською мовою.

28 вересня хористи церкви бл. Миколая Чарнецького, вирушили на екскурсію до Яремчі. Поїздка відбулася за сприяння ігумена монастиря, о. Михайла Іваняка. Наступного дня до нас долучилися хористи та парафіяни з Кам’янця - Подільського разом з о. Ігорем.

В Погоні на Івано-Франуівщині  відбулася Міжнародна Проща Вервиці, де взяли участь парафіяни Рівненського деканату.

28 вересня в Івано-Франківську відбувся ІІ Між'єпархіальний турнір з міні-футболу між священиками та дияконами УГКЦ на честь бл. о. Омеляна Ковча. Турнір організував Відділ душпастирства спорту УГКЦ.

Проект “Інша проповідь” від молодіжного християнського порталу “ДивенСвіт” та Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ. Ідея: о. Ростислав Пендюк, Патріарша Комісія у справах молоді УГКЦ.

   

З 10 по 18 вересня на парафії св.Арх.Михаїла, що знаходиться на вул.Франка 6 в м.Луцьку, відбулася Свята Місія. З благословення Преосвященного Владики Йосафата (Говери) та душпастирів парафії о.Володимира та о.Богдана Маркевичів прибув єрм.Леонід Григоренко ЧНІ (Місіонер Божого Милосердя).

21 вересня парафія катедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці, що у місті Луцьку, святкувала свій 23-й храмовий празник. Сьогодні уся Церква святкує свято Різдва Богородиці, прагнучи належно вшанувати ту, завдяки якій спасіння людства стало можливим.

З 15 по 17 вересня відбувся другий тур реколекцій для подружніх пар Луцького Екзархату, який з благословення Владики Йосафата організували згромадження сестер Божого Провидіння.

Українська Греко-Католицька Церква завжди була небайдужою до долі узалежнених осіб та їх сімей, а тому постійно провадить діяльність, спрямовану на попередження та зцілення людей від різного роду узалежнень. Основним проханням молільників на прощі у Луцьку стало: допомогти людям з різними залежностями їх подолати і відновити образ Божої дитини.

У вересні, після літнього відпочинку, відбулась четверта зустріч подружніх пар на тему «Обов’язки чоловіка в подружжі». Традиційно зустріч проходила в монастирі оо. Василіян під духовним проводом о. Юліана Хомечка, ЧСВВ.