30 травня 2017 р. у монастирі оцтів-василіян, що у Луцьку, відбулися збори духовенства екзархату в рамках інституту постійної формації. Доповідачем був п. Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології.

Доповідач торкнувся дуже важливих питань у сфері екології, опираючись на документи Церкви, головно на енцикліку Папи Франциска "Laudato Si'". Серед іншого отці мали змогу поговорити і поставити запитання щодо поняття вторинної сировини, можливості ощадливого ставлення до енергоносіїв; ознайомилися із ініціативами Церкви у сфері захисту довкілля.

На закінчення владика Йосафат подякував п. Володимирові за приділений час та розкриту проблематику і заохотив отців до участі у ініціативах Бюро з питань екології.

Другу половину дня отці присвятили вирішенню поточних справ екзархату. Серед іншого владика наголосив на важливості приватної молитви та молитви Часослова, поінформував духовенство про найближчі плани на літо. Голова комісії у справах молоді поділився думками про підготовку та проведення таборів та можливості фінансування цих заходів.