Щороку 28 серпня Свята Церква вшановує одне з найважливіших християнських свят церковного року – Успіння Пресвятої Богородиці. Цк свято належить до найстарших Богородичних свят. З ранніх часів ( II-III cтоліття) залишилися два апокрифічних Євангелія, які описують про подію Успіння та сходження Богородиці на небо.  Свято має подвійний зміст: людської скорботи у поєднанн з радісною упевненістю в тому, що смерті, як знищення не існує. На це вказує назва “Успіння”- тобто “Сон”, за яким буде пробудження і слава. Нам відомо, що в Єрусалимі є пам'ять про місце, де поховали Богородицю, тобто тимчасово захоронили її тіло. На цьому гробі у Гетсиманському саду під кінець IV століття збудували церкву, де звершували празник. Очевидно, що згадані події та апокрифи призвели до поширення свята на весь християнський світ. Наголошуючи на значенні празника, літургійні піснеспіви заохочують вірних до його святкування: ”Прийдіть, всі учасники свята! Прийдіть і заспіваймо хором! Прийдіть, і заквітчаймо Церкву в день упокоєння Божого Кивота”.

З цієї нагоди в місті Любомиль на парафії Успіння Пресвятої Богородиці Луцького екзархату відбулись урочисті святкування з нагоди храмового празника. Святкування в цей день розпочалися Архієрейською Божественною Літургією. Владика Йосафат  відслужив Службу Божу у співслужінні з чисельним духовенством з яких був присутній отець- місіонер Божого милосердя та отець римо-католицької громади м. Любомля. Розділити радість торжества до Любомля прибули гості, які разом з парафіянами приймали участь на Архиєрейській  Божественній Літургії.

 Святкову проповідь виголосив Преосвященний Владика у якій розповів  про життя Пресвятої Богородиці. Владика Йосафат Рохповів про унікальну подію у відомому чудотворному місті Зарваниці. Там посвятили хатину Богородиці, копію тієї, яка знаходиться в Лоретто в Італії. Не кожен з прочан може відвідати Святу Землю, але може тут в Україні Зарваниці, помолитися в тій хатинці-копії де проживала Богородиця. Владика уділив всім благословення та побажав витривалості в молитві, праці, любові до Бога і до свого народу.

По завершенні Святої Літургії відбулось освячення води і окроплення вірних святою водою, після чого усі присутні були запрошені до святкового столу, який і завершив свято.

ФОТО