Перше храмове свято у Турійську

8 листопада Церква молитовно прославляє пам’ять св. великомученика Димитрія Солунського. Цей святий мученик звеличується не лише на своїй батьківщині, але й на землях історичної Русі- України.
З поміччю Божою у Турійську буде зведено храм, що носитиме ім’я цього славного Солунського чудотворця і мироточця. У 2018 році Преосвященним Єпископом Йосафатом (Говерою), екзархом Луцьким було освячено хрест на місці майбутньої святині. Через два роки, цієї погожої сонячної неділі, біля підніжжя хреста вперше відбулось богослужіння престольного празника.Соборну відправу малого водосвяття та акафісту до св. Димитрія здійснили священники Луцького екзархату о. Іван Дутка, ієромонах Петро Ковальчук, ЗНІ, та о. Ігор Якимяк разом із вірними парафій Турійська, Ковеля та Іванич. Богослужіння відбувалось із дотриманням всіх карантинних вимог. Єдиним серцем і єдиними устами всі молільники благали Господа про благословення для Турійська, Волині і всієї України у скрутний час неоголошеної війни та небезпечної пандемії.

Наприкінці відправи всіх вірних та всю територію довкола майбутнього храму було окроплено свяченою водою. На згадку про перший храмовий празник кожен отримав іконку св. Димитрія Мироточця. Побажаннями многоліття і співом величальної пісні на честь Солунського чудотворця завершились недільні святкування у Турійську.

Top