Різдвяні богослужіння в катедральному храмі УГКЦ у Луцьку

«Бог став людиною, щоб людина стала богом, в Його благодаті» (Св. Іриней)

Сьогодні 7 січня, згідно юліанського календаря Вселенська Церква святкує Різдво Христове. Цим святом християни пригадують прихід на Землю Бога, який став Людиною, став тою дійсною історичною постаттю, яку звали Ісус Христос. В цей час Бог народився, щоб показати свою любов до людства, одним словом, щоб показати людині яким Він є насправді. Бог народився, щоб заснувати нову спільноту – Царство любові і милосердя, з’єднати воєдино небо і землю, тому слушною є думка святого Іринея Ліонського: «Бог став людиною, щоб людина стала богом, в Його благодаті».

Вже традиційно урочисті святкування розпочалися в катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці, Великим повечір’ям з Литією, яке служиться в Навечір’я Різдва Христового. Після того, відбулася святкова архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Йосафат у співслужінні священнослужителів Луцького екзархату, та гостей, які прибули співпережити свято Різдва Христового з громадою греко-католиків міста Луцьк. Серед прибулих гостей були: єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії римо-католицької церкви, та о. Михайло, священник Донецького екзархату УГКЦ, а також представники обласної та міської влади, які привітали вірних з Різдв’яними святами.

У своїй проповіді владика Йосафат, роздумуючи над сьогоднішнім святом, наголосив на важливості вміти відкритися на ініціативу Божої дії в житті людини, подорожувати дорогами власного життя, не боячись труднощів та випробувань, змінюючи своє життя, згідно Божої волі, подібно як східні царі, які шукали Спасителя, зверталися до мудрих та вчених у знанні священного писання, але повернулися до дому іншою дорогою, не завертаючи до підступного й лукавого Ірода, який шукає не правди й поклоніння Богу, але власних інтересів.

            Після святкових богослужінь, уся спільнота молилася за Україну «Боже Великий Єдиний». А також усі вірні мали можливість побачити чудовий «Різдвяний вертеп», який підготували найменші парафіяни катедрального храму, наповнюючи серця усіх присутніх вдячністю Богу та позитивними емоціями.

Top