adminpodil

ВОЛОДИМИРСЬКИЙ
                             ЛУЦЬКИЙ


                          РІВНЕНСЬКИЙ
З історії: розпрацьовується.

Священик: о. Володимир Кметь (адміністратор) та о. Андрій Коваль (сотрудник)
 
З історії: розпрацьовується.
      

        В 2010 році о. Володимир Кметь, зареєстрував парохію в честь Стрітення Господа Нашого Ісуса Христа в м. Іваничах. На сьогоднішній час, парохія налічує близько 40-ка вірних. Також душпастир та члени парохії, докладають всіх зусиль для того, щоб закінчити фасадні та внутрішні роботи новозбудованого храму. 


 З історії


 
       Ініціатором створення парохії Успіння Пресвятої Богородиці був декан Володимирський отець Володимир Кметь, який також і клопотався про призначення душпастиря для цієї громади. Таким чином, 21 жовтня 2010 року, Кир Йосафат (Говера) призначив адміністратором парохії доктора богословських наук - о. Василя Гоголя. Перш за все, отець Василь зайнявся оформленням необхідних юридичних документів, для реєстрації громади, та паралельно допомагав о. Володимиру Кметю на парохії в м. Нововолинськ.

       Після того, як о. Василь Гоголь відкликнувся на запрошення проводити виклади в Івано-Франківському теологічному інституті, в м. Любомль було призначено на служіння (червень 2012 рік) о. Андрія Коваля. Варто зазначити, що в тому часі о. Андрій опікувався громадою св. Архистратига Михаїла в  м. Кузнєцовськ (Рівненської області).
      
       На сьогодні громада зареєстрована у всіх органах державної влади, має відкриті банківські рахунки, виготовлену парохіяльну печатку та бланк з необхідними реквізитами. На даному етапі, першочерговим завданням залишається клопотання для отримання земельної ділянки під будівництво святині.

Джерела: 
          
І. Хміль. Українська-Грека Католицька Церква на Волинні та Поліссі в ХХ - на початку ХХІ ст., Рівне 2012, с. 97-98.
 

Священик: о. Володимир Кметь (адміністратор), о. Андрій Коваль (сотрудник)

Адреса: вул. Піонерська 18 а, м. Нововолинськ, Іваничівський район, Волинська область 

Примітки: при громаді діє осередок "ВОБФ Карітас - Волинь"З історії
 
     Нововолинськ - молоде  шахтарське місто, засноване у 1957 р., населення якого становить 58 тис. мешканців разом із селищем Жовтневе. З історії відомо, що у с. Низкиничі, що знаходиться поряд з Нововолинськом, польський шляхтич Адам Кисіль у XVII ст. побудував Свято-Успенський монастир яким опікувались отці Чину Святого Василія Великого. З причини утисків, а опісля і повної ліквідації, Української Греко-Католицької Церкви на теренах Волині російським царатом в 1839 році монастир  перейшов до Православної церкви Московського Патріархату, під опікою якого знаходиться дотепер.

      Парафія св. Верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ у м. Нововолинськ зареєстрована 27 березня 2002 року з благословення єпископа Києво-Вишгородського Екзархату Кир Василя Медвіта (юриздикція якого охоплювала значну більшість нашої держави). На початку парохією опікувались отці василіани, які душпастирювали в місті Володимир-Волинський (о. Мартин Хабурський, а опісля о. Терентій Довганюк). На зорі формування спільноти богослужіння відбувалися у пристосованому приміщенні колишнього бараку по вул. Автобусній (навпроти автовокзалу). Однак через віддаленість від свого монастиря, та неможливість провадити належну духовну опіку вірних, отці василіани просили правлючого єпископа Сокальсько-Жовківської Єпархії Кир Михаїла (Колтуна) (під духовною опікою якого знаходилися парафії Волинської та Рівненської областей), надати окремого священика для громади в м. Нововолинську.

     Таким чином вже 30 грудня 2002 року декретом № 02-376 Кир Михаїл (Колтун), призначив адміністратором парафії молодого енергійного священика о. Володимира Кметя.

     Спільні зусиллями о. Володимира Кметя, декана о. Рамана Бегея, старости громади п. Степана Кравчака та підтримка мера міста Сапожнікова Віктора спричинились до того, що громаді була надана земельна ділянка для будівництва храму (вул. Піонерська 18-а в центрі міста). Саме в цьому місці, упродовж 2004-2007 років парохіяни громади, заручившись фінансовою підтримкою вірних УГКЦ в Галичині та Америці збудували каплицю і заклали підвалини для зведення храму.

     На сьогодні парохія налічує 250-300 вірних, та постійно збільшується завдяки активній праці о. Володимира. Варто зазначити, що плідний внесок для розбудови громади також вносить функціонування при парохії обласного осередку «Karitas», спектр діяльності якого охоплює потребуючих незалежно від їхньої конфесійної приналежності. Разом з тим, при парохії діють чисельні молитовні спільноти, серед яких зокрема такі: братство Матері Божої Неустанної помочі, Апостольство молитви, Матері молитви.
     В серпні 2012 р. Екзарх Луцький Кир Йосафат (Говера) іменував отця Володимира парохом громади святих Петра і Павла.
     На даний час ведеться будівництво храму при допомозі парафіян,  благодійних організацій і єпархій Німечини.

Джерела: 
           І. Хміль. Українська-Грека Католицька Церква на Волинні та Поліссі в ХХ - на початку ХХІ ст., Рівне 2012, с. 93-94.
           В. Улішак. Луцький Екзархат, створення 1939 року, відновлення 2008 року та сучасний стан. Дипломна праця, Тернопіль 2013, с. 67-68. 
 
Священик: о. Володимир Кметь (адміністратор) та о. Андрій Коваль (сотрудник)

З історії: розпрацьовується.