З історії


 
       Ініціатором створення парохії Успіння Пресвятої Богородиці був декан Володимирський отець Володимир Кметь, який також і клопотався про призначення душпастиря для цієї громади. Таким чином, 21 жовтня 2010 року, Кир Йосафат (Говера) призначив адміністратором парохії доктора богословських наук - о. Василя Гоголя. Перш за все, отець Василь зайнявся оформленням необхідних юридичних документів, для реєстрації громади, та паралельно допомагав о. Володимиру Кметю на парохії в м. Нововолинськ.

       Після того, як о. Василь Гоголь відкликнувся на запрошення проводити виклади в Івано-Франківському теологічному інституті, в м. Любомль було призначено на служіння (червень 2012 рік) о. Андрія Коваля. Варто зазначити, що в тому часі о. Андрій опікувався громадою св. Архистратига Михаїла в  м. Кузнєцовськ (Рівненської області).
      
       На сьогодні громада зареєстрована у всіх органах державної влади, має відкриті банківські рахунки, виготовлену парохіяльну печатку та бланк з необхідними реквізитами. На даному етапі, першочерговим завданням залишається клопотання для отримання земельної ділянки під будівництво святині.

Джерела: 
          
І. Хміль. Українська-Грека Католицька Церква на Волинні та Поліссі в ХХ - на початку ХХІ ст., Рівне 2012, с. 97-98.