Священномученик Василій Величковський навідав свій ковельський храм

З милості Божої богомольці храму блаженного Василія Величковського м. Ковеля мали у Неділю перед Різдвом особливого Гостя. Цього дня у святині вперше було врочисто вшановано мощі небесного покровителя парафії.

Блаженний Василій Величковський, невтомний чернець-місіонер ХХ століття, свого часу майже десяток літ прожив у Ковелі, голосячи Боже Євангеліє. Сьогодні ковельчани, шануючи його пам’ять, зводять перший у світі храм на прославу його імені.

Святі мощі для поклоніння були привезені зі Львова, де знаходиться квартира-музей священномученика, подружжям Олега і Тетяни Чихарівських, котрі поширюють в українському народі набожність до цього великого святителя, мученика і чудотворця.

Перед Літургією на церковному подвір’ї мощі було передано о. Іванові Дутці, адміністратору парафії, котрий під гомін церковних дзвонів вніс їх до каплиці. Після Служби Божої подружжя Чихарівських представило цікаву презентацію про життєвий подвиг священномученика та розповіло про дар чудотворінь, котрим Господь прославив Свого угодника. Зокрема, торік за заступництвом блаженного Василія відбулось зцілення від раку легень молодого чоловіка.

Після спільної молитви перед мощами о. Іван благословив ними усіх присутніх на зцілення душі і тіла та сердечно подякував достойним Олегові і Тетяні Чихарівським за їхнє місійне служіння. Священник також розповів про знаки опіки священномученика Василія над ковельською парафією, котрі відомі всім парафіянам, які ревно моляться до блаженного.

Урочистості завершились спільною світлиною на згадку про небуденну подію і благословенням святими мощами будмайданчику храму, котрий зводиться.

Повідомив: о. Іван Дутка

Top