Святкування храмового празника у Старій Вижівці у другий день Великодніх свят

9 квітня у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, що у м. Стара Вижівка, відбулося святкування храмового празника. Цього року свято Благовіщення припало на Велику суботу, саме тому було прийнято рішення перенести святкування храмового свята на Світлий понеділок. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Йосафат (Говера). На урочистість також прибули отці з інших парафій Луцького екзархату, зокрема о. Богдан Іващук, о. Сергій Василів та о. Михайло Гасяк, ЧНІ.

На другий день після Воскресіння, у Світлий понеділок, продовжуємо шлях від смерті до життя у супроводі Христа, який задля нас помер на хресті і воскрес на третій день із гробу: “Воскресіння день, просвітімся люди! Пасха Господня, Пасха, від смерті до життя…” (канон Пасхи). Це є центральним пунктом нашої віри, бо «за словами апостола Павла, якщо Христос не воскрес, то даремна наша віра», – зазначив у святковій проповіді владика Йосафат. Прикладом глибокої віри в Бога стала Пречиста Діва Марія, котра у своєму смиренні відповіла на Боже покликання стати матір’ю Ісуса Христа, що і сталося в момент Благої Вісті.

«Благовіщення – це початок нашого спасіння і виявлення споконвічної Божої таємниці: Син Божий стає сином Діви» (тропар Благовіщення), – пояснив проповідник. Божий задум щодо порятунку Адама і Єви після падіння існував задовго до приходу Христа і проявляв себе у Старому Завіті на протязі тисяч років існування людства, але проблемою завжди була неспроможність людини прийняти цей план спасіння. Марія, як пояснив владика Йосафат, є прикладом людини, яка вміє розрізнити і втілити Божу волю у своєму житті. Вона вміє довіряти і бути вірною Богові у скрутних обставинах життя. Вона підпорядковує свою волю волі Бога і докладає всіх старань, щоб бути милою в очах Божих. Тому нам слід роздумувати над її життям і взоруватися на неї, зазначив архиєрей.

На завершення святкувань владика Йосафат уділив спільноті вірних пастирське благословення та здійснив Чин малого освячення води. Після чого усі присутні мали нагоду почастуватися та поспілкуватися за святковим столом.

Top