Святкування Різдва Христового в катедральному храмі

Різдво Твоє, Христе Боже наш,
звістило світові світло розуму,
в нім бо ті, що зіркам служили,
від зірки навчилися поклонятися Тобі,
Сонцю правди, і визнавати Тебе,
що Ти є Схід з висоти.
Господи, слава Тобі (Тропар, глас 4).

Кожного року, дня 7 січня (25 грудня) відзначається велике церковне свято – Різдво Христове. Власне світлий праздник Різдва є одним із найважливіших свят цілого літургійного року, що знаменує нам народження Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа у Вифлеємі Юдейському від Пречистої Діви Марії, як і передвіщав пророк Михей (Мих. 5:2). Різдво Христове – це велике таїнство, тому ми не святкуємо його як спомин давно минулої події. Ця велика подія, що у таїнственний спосіб стається сьогодні: «Нині Діва родить Творця всіх…» (стихира на стиховні). З цієї нагоди вірні катедрального храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Луцька на чолі з Преосвященним владикою Йосафатом, екзархом Луцьким, святкували Різдво Христове з великою радістю.

Урочисті святкування розпочалися Великим повечір’ям з Литією, що правиться в навечір’я Різдва Христового. Після того, відбулася святкова Божественна Літургія архиєрейським чином, яку очолив владика Йосафат у співслужінні з священиками катедральної парафії. Особливим гостем літургійного дійства був о.Михаїл з Донецького екзархату.

У своїй проповіді владика Йосафат, роздумуючи над сьогоднішнім святом наголосив, що: «праздник Різдва Христового треба прийняти щирим серцем з вірою і любов’ю». Окрім того відзначено, що Всемогутній Бог стає людиною, щоб зробити нас учасниками свого Божества: «Нині Бог прийшов на землю, людина ж на Небо вийшла; нині задля чоловіколюб’я, з природи невидимий став видимим тілом…» (стихира на Литії). Але нам усім необхідного прийняти народжене Дитя через відкритість своїх сердець, в жодному разі не закриватись перед Ним: «…бо нині настав початок нашого спасіння» (стихири на «Господи взиваю я»).

Після святкової Божественної Літургії усі вірні мали можливість побачити чудовий «Різдвяний вертеп», що поставили найменші парафіяни катедрального храму. А на завершення, ціла церква прославляла Господа Бога гучною і веселою колядою. Адже ж «нова радість стала» – Христос народився, Славіте Його!!!

Top