Свято Благовіщення в Луцькому екзархаті

У день Празника Благовіщення Пресвятої Богородиці відбулося відзначення 10-літнього ювілею архиєрейських свячень Преосвященного владики Йосафата

… Отчим благоволінням і задумом прийняв стан приниження та поселився в дівиче лоно, наперед очищене Духом. О, чудо! Бог – у людині! Невмістимий – у лоні, Безлітній – у часі! І ще щось найславніше: бо і зачаття безсіменне, і вивищення невимовне, і таїнство велике. Бог применшується і приймає тіло та розвивається. Ангел, звіщаючи Чистій зачаття, мовив: Радуйся, Благодатна, з Тобою Господь, що має велику милість (Стихира Благовіщення).

Цього року свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке є дуже шанованим серед усіх християн, припадає на Велику Суботу Страсного тижня. Дата свята є незмінною, воно відзначається 7 квітня (25 березня за новим ст.) незалежно від Великодня і Великого посту. З цієї нагоди в катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Луцьку відбулися урочисті святкування, оскільки в цей день Церква згадує, як Пресвятій Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл із божою звісткою, що вона явить на світ Сина Божого – Ісуса Христа.

Архиєрейська Вечірня з Літургією Василія Великого, яку очолив Преосвященний владика Йосафат, екзарх Луцький, відбулася у співслужінні з місцевими священиками парафії. Проповідь у цей святковий день виголосив владика Йосафат. У ній архиєрей наголосив, що Таїнство Благовіщення має надзвичайно велике значення, оскільки від нього починається Новий Завіт, починається наше спасення згідно предвічного задуму Творця. «Марія повністю підкоряє свою волю волі Божій, щоб сталося усе по Його слову. Вона робить свій життєвий вибір, як кожен із нас стоїть перед вибором свого життєвого стану, професії, служіння. Страсна субота, що звертає нашу увагу на Христа, спочилого у гробі, наглядно показує, що життєвий вибір є не легкий і вимагає чимало жертви, терпіння і відповідальності» – сказав владика Йосафат.

На завершення святкової Божественної Літургії від імені усього духовенства екзархату та вірних лунали щирі слова вітання з нагоди 10-літнього ювілею архиєрейського служіння владики Йосафата, оскільки рівно десять років тому, у день Празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, у Катедральному соборі Непорочного Зачаття в Тернополі, відбулася Архиєрейська Хіротонія владики Йосафата (Говери) на уряд луцького екзарха Української Греко-Католицької Церкви. Відтак за посередництвом о. Романа, пароха катедри, владиці Йосафату занесено щиру вдячність за велику батьківську любов, повагу, прекрасний приклад ревного служіння Господу, і самовіддану та великодушну працю у Господньому винограднику. Після чого, владика Йосафат подякував за спільну молитву та щирі слова побажання, а відтак усі присутні заспівали «Многая літа».

Top