У Червонограді молилися до Пресвятої Богородиці, прославленої в чудотворній іконі

У суботу, 22 грудня, у Червоноградському монастирі св. Юрія урочисто відзначили свято Кристинопільської ікони Божої Матері.

Парафіяни монастирського храму духовно готувалися до свята через реколекції, які провадив ієромонах Порфирій Шумило, ЧСВВ з Івано-Франківського монастиря Христа Царя.

У сам день Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії відбулася святкова Утреня, після якої численне духовенство разом з вірними молилися Архиєрейську Божественну Літургію. Богослужіння очолив Преосвященний владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, у співслужінні з ігуменом Червоноградського монастиря о. Ігнатієм Москалюком, ЧСВВ, настоятелями та ієромонахами монастирів Провінції, а також з місцевими пресвітерами УГКЦ та РКЦ.

У своїй гомілії владика Йосафат говорив про Богородицю, яка жила Словом Божим, котре для неї було не просто законом, а дієвим джерелом життя у Бозі. У цьому контексті владика зауважив, що гріх стає перешкодою до сповнення Божої волі, а людина потребує очищення й навернення. Архиєрей підкреслив, що кожен з нас покликаний до святості, яка вимагає йти вузькою дорогою, деколи серед труднощів та випробувань. Однак ми не самі, адже маємо надійну заступницю – Пресвяту Діву Марію. Проповідник побажав присутнім опіки й підтримки Божої Матері, прославленої у Чудотворній іконі Кристинопільської Богородиці, яка може допомогти на шляху до особистого щастя й освячення.

Після Божественної Літургії перед чудотворною іконою відбулася молитва прослави й заступництва.

Відтак ієромонах Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, висловив вдячність владиці Йосафату та всім, хто спричинився до проведення цього свята.

На завершення Архиєрей уділив присутнім благословення та окропив свяченою водою.

Джерело: OSBM.IN.UA

Top