У КОВЕЛІ ОСВЯТИЛИ ФУНДАМЕНТ ПІД НОВИЙ ХРАМ БЛАЖЕННОГО СВЯЩЕННОМУЧЕНИКА ВАСИЛІЯ ВЕЛИЧКОВСЬКОГО

Храм – це не просто архітектурна споруда, призначена для здійснення богослужінь і релігійних обрядів, але найперше святе місце призначене для зустрічі із живим Христом. Будівництво нового храму є завжди свідченням шанування віри наших батьків, дідусів і розвитку Христової Церкви. Із будівництвом нового храму сповнюється заповіт Христа: «Бо де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, – там Я серед них» (Мт. 18, 20). Отож, слідуючи науці Христа, у м. Ковелі, з благословення Преосвященного владики Йосафата, екзарха Луцького й стараннями отців-редемптористів, 24 листопада 2018 року, відбулась непересічна подія – тут було закладено Наріжний Камінь та освячено фундамент нового храму на честь Блаженного Василія Величковського. Це вже другий греко-католицький храм у місті Ковелі Волинської області.

Будівництво цього храму почалося у червні 2018 року. Перед тим, впродовж місяця травня, по-п’ятницях вечорами, під хрестом отці-редемптористи разом із вірними служили Молебні до Пресвятої Богородиці в наміренні за щасливе будівництво. Чин освячення основ храму та закладення Наріжного Каменя у нього здійснили владики УГКЦ: Кир Йосафат Говера та Кир Петро Лоза, Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, разом із собором духовенства і вірними Луцького Екзархату. Від Львівської Провінції Редемптористів на свято прибув вікарій Протоігумена, отець Іван Левицький, ігумен монастиря святого Альфонса у Львові. Кожен долучався і переживав цю спільну молитву, радіючи і дякуючи Господу Богу за свято.

У фундамент нового храму закладено пам’ятну капсулу із фундаційною Грамотою та пам’ятними листами. За окремі заслуги, значний вклад в розбудову парафіяльної спільноти і Христової Церкви, владика Йосафат нагородив почесними грамотами найактивніших парафіян. Новий храм буде носити ім’я святого блаженного священномученика Василія Величковського, ісповідника віри. А відтак, за Божою допомогою, храм у Ковелі буде збудовано, не зважаючи на цей нелегкий час, – висловив своє сподівання архиєрей. Скільки буде стояти цей храм, стільки в молитвах будуть завжди згадувати фундаторів, будівничих і жертводавців цього храму.

Коротка історична довідка:

Василь Величковський народився 1 червня 1903 року у сім’ї священика. Священичі свячення Василій отримав з рук владики Йосифа Боцяна, єпископа Луцького. Отець Величковський працював у Ковелі, по всій Волині та Поліссі з 1928 – 1935 роки. Стараннями та здібністю саме Величковського Редемптористи у Ковелі отримали для своєї праці недіючий храм, який став осередком церковного життя. Блаж. Василій на місійних теренах заснував та збудував понад 20 нових парафій та каплиць-церковць. У 1963 році Патріарх Йосиф Сліпий перед від’їздом до Риму висвятив у Москві, в готелі отця Величковського на єпископа Луцького та передав йому повноваження Глави УГКЦ в Україні. Апостоли святого єднання Миколай Чарнецький та Василій Величковський із співбратами редемптористами ревно, старанно та невтомно працювали для вірних на Волині, Поліссі та Підляшші довгі роки. Вінцями їх праці стали мученицькі вінки в роки радянських репресій. Вдячні нащадки та співбрати ЧНІ збудували у 2009 році в Ковелі храм та монастир на честь блаж. Миколая Чарнецького, тож годилося щоб постав і другий храм на честь блаж. Василія Величковського.

ФОТОЗВІТ

Top