У Ковелі відбулась Хресна хода вулицями міста

18 березня, під час 4-ї неділі Великого посту, в Ковелі відбулася щорічна Хресна дорога. Усіх Ковельчан та гостей міста було запрошено до спільної молитви. Ініціаторами та організаторами Хресної ходи вулицями міста стало духовенство Луцького екзархату УГКЦ. Очолив загальноміський молитовний рух Преосвященний владика Кир Йосафат, екзарх Луцький.

Хресна хода розпочалася о 16:00 год. в костелі Святої Анни РКЦ, – найстаріший дерев’яний храм міста Ковеля, що побудований у 1771 році. У ній спільно взяли участь священнослужителі й вірні Української греко-католицької та Римо-католицької церкви. Незважаючи на те, що дорога була досить не легкою з огляду на погодні умови, серед учасників хресної ходи було багато дітей, молоді, батьків з дітьми на руках та літніх людей. Кожна стація супроводжувалася передачею хреста різним групам людей, позаду яких, у ході, наймолодші парафіяни молилися Хресну дорогу і несли в своїх руках величезне полотнище українського прапора. Під час кожної зупинки, протягом чотирнадцяти стацій Хресного шляху Спасителя, вірні молитовно заглиблювались та розважали над страстями Христовими та роздумували над своїми вчинками й гріхами. «Вслухаючись у текст розважань Хресної дороги усі мали нагоду роздумувати над великою жертвою, принесеною Ісусом Христом за життя всіх людей і зробити тверду постанову покаяння, особливо під час Великого посту», – сказав Преосвященний владика Йосафат.

Завершився хресний хід у храмі блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ, що є парафіяльним храмом, довірений душпастирській опіці Згромадженню отців-редемптористів (Чину Найсвятішого Ізбавителя, ЧНІ). Після чого Предстоятель Луцького екзархату подякував духовенству та вірним, які прийняли участь у хресній ході, а також представникам правоохоронних органів за організацію безпечного руху і порядку. А відтак усі присутні були запрошені до монастиря отців-редемптористів на гарячий чай із солодощами.

Top