У Львові відбувся Форум «Служіння милосердя»

27 квітня у Львівській Духовній семінарії Святого Духа відбувся Форум харитативних спільнот і парафіяльних Карітасів «Служіння милосердя». Участь у Форумі взяли духовенство та миряни із Бучацької Архиєпархії, Луцького екзархату, Харківського екзархату, Львівської Архиєпархії та Сокальсько-Жовківської єпархії. Луцький екзархат представили парафіяни парафії Свв. Апп. Петра і Павла у Новововолинську та парох о. Володимир Кметь, а також працівники благодійного фонду «Карітас-Волинь».Захід організували Комісія у справах мирян УГКЦ та Відділ соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ. Почесними гостями Форуму стали Владика Харківського екзархату Кир Василій Тучапець та о. Браян Колодійчук, МС – канадієць українського походження, один із перших священиків Згромадження Місіонерів Милосердя, заснованого Матір’ю Терезою з Калькутти на початку 80-х років. о. Браян супроводжував цю велику святу у її подорожах і провадив процес її беатифікації.

Захід розпочався Святою Літургією, яку очолив Владика Василій Тучапець. Програма Форуму складалася із доповідей про роль соціального служіння. Так, Єпископ Василій, який є Головою Відділу соціального служіння УГКЦ, ознайомив присутніх з Стратегією розвитку соціального служіння та основними її цілями, завданнями та очікуваними результатами. Опісля розпочалася доповідь о. Браяна Колодійчука, МС. Священик розповів про свій життєвий шлях, цікаві факти з життя Матері Терези, про її свідчення дії безмежної Божої любові та милосердя в житті кожної людини, про служіння для найзнедоленіших,  про роль Карітасу у діяльності Матері Терези та багато інших цікавих фактів свідчення Божого Милосердя. Присутні на заході мали можливість задати запитання і поспілкуватися з о. Браяном.

Далі до слова був запрошений о. Василь Білаш, голова Комісії у справах мирян УГКЦ. Священик розповів про роль участі мирян у харитативній діяльності та її вплив на розвиток парафіяльних спільнот. Опісля о. Андрій Сенейко, відповідальний за соціальне служіння у Львівській Архиєпархії, презентував реалізацію проекту «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні» у Львівській Архиєпархії.

 ФОТОЗВІТ

Повідомила Тетяна Чмух

Top