У м. Рівне Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав освятив прокатедральний Собор

«Ми сьогодні освятили чудовий храм. Місто Рівне, сьогодні отримало чудовий дар від Святого Миколая, дар, який тільки з часом ми до кінця зможемо оцінити, відкрити і збагнути», такими словами Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав сьогодні привітав всіх присутніх на святі з нагоди освячення прокатедрального собору Луцького екзархату УГКЦ Святого Миколая Чудотворця у м. Рівне. Блаженнішому Святославові співслужили: владика Ігор (Возьняк), архиєпископ і Митрополит Львіський, владика Василій (Семенюк),Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, владика Михайло (Бубній), екзарх Одеський, владика Василь (Івасюк), Єпарх Коломийський, владика Віталій (Скоморовський), єпископ Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви та численне духовенство.

Понад тисячу вірних взяло участь у Божетсвенній Літургії. Предстоятель УГКЦ звернувся до всіх присутніх словами: «Ми знаємо, що осердям Христового Євангелія, Доброї новини, є благовість про Божу любов. А найбільшим співцем Божої любові є Йоан Богослов. Йоан каже нам: Бог є любов. І той, хто перебуває в любові, в тому Бог перебуває. Можливо, слово про любов сьогодні є найбільш знецінене в сучасному світі. Як багато різних значень сьогодні людина вкладає в це слово. Але той Бог, якого ми звіщаємо через слово любов, є любов’ю, яка нічого від нас не хоче і не бере. Бог є даром любові для кожної людини»

«Освятивши храм, ми вклали у престіл мощі ще одного Миколая – Волинського Чудотворця. У престолі на віки також спочинуть мощі священомученика Миколая Чарнецького, який був єпископом нашої Церкви тут, на Волині…». Саме дар мучеників є тим добрим підгрунтям для розквіту і розбудови Церкви Христової.

Після звершення Чину освячення та Літургії Глава Церкви подякував настоятелеві храму о. Євгенові Остапенку за те, що він відгукнувся на слова світлої пам’яті Блаженнішого Любомира: «Не бійтеся» і попри всі труднощі та клопоти допровадив клопітку працю зведення цього величавого собору до завершення, котре торжественно звершилося у сьогоднішнім святі. На закінчення всі, хто найбільше долучився до спорудження храму та розвитку громади у Рівному отримали подарунок з рук Блаженнішого Святослава – ікону святого Миколая Чудотворця

ФОТО

Запис Літургії та Чину освячення

Посилання на інші джерела:

Радіотрек

Відеосюжет Телеканал РТБ

“Рівне вечірнє”

ПРОЗАХІД Новини західної України

СНІП

ERVE.UA

З історії парафії

Офіційну діяльність, в місті Рівному, парохія святого Миколая Чудотворця УГКЦ розпочала в 1994 році, оскільки саме листопадом цього року датуються реєстраційні документи громади. В кінці 1995 року, для забезпечення душпастирських потреб вірних даної спільноти, Львівською митрополією, було призначено о. Василя Бабського. Однак в силу різних обставин, весною 1996 року, урядом новоствореного Києво-Вишгородського екзархату (який очолив Кир Любомир Гузар), отця Василя було переведено для душпастирювання в місто Кіровоград. Натомість опіку і розвиток громади святого Миколая Чудотворця було довірено отцю Євгену Остапенко.

Зі спогадів отця Євгена дізнаємось, що: «перша Божественна Літургія відбулася в органному залі міста, 28 серпня 1996 року». Однак в підготовці до парохіяльного празнику 1996-го року (Святого Миколая Мирлікійського чудотворця – 19 грудня), вірним, вдалося обладнати тимчасове місце для Богослужбового життя в орендованому приміщенні будинку офіцерів. Учасниками святкового дійства, крім отця Євгена та парохіян (зокрема родина Мельників та Юрченків), були також о. Іван Хміль (на той час адміністратор парохії в смт. Мар’янівка) та члени обласної спільноти УМХ з м. Луцьк.

Тривалі зусилля, по отриманню території для зведення власного храму, увінчалися успіхом щойно в 2002 року, коли рішенням місцевої ради громаді греко-католиків було надано земельну ділянку на вул. Гоголя. Протягом цього ж таки 2002 року, силами парохіян було розпочато побудову каплиці (на 150 осіб), а вже в жовтні 2003 року відбулося її освячення. Варто підкресльти, що існування повноцінної святині значно підсилило і без того прогресивний вектор розвитку спільноти. Виходячи з цього, з 2005 року для допомоги о. Євгену регулярно приїжджає о. Іван Хміль, адміністратор сосідньої парохії в м. Здолбунів.

З огляду на істотне збільшення кількості вірних УГКЦ в м. Рівне, у 2007 році громада вирішує розпочати будівництво величного храму, який би своїми маштабами задовільнив необхідні потреби спільноти. Разом з тим, прагнучи облаштувати місце для праці з молодіжними та молитовними спільнотами парохії, у 2008 році місцевим ієрархом Кир Йосафатом, було освячено приміщення парохіяльного центру.

На сьогоднішній день, при парохії св. Миколая регулярно проходять передшлюбні науки для молодих пар, літні табори та різноманітні культурні заходи присвячені релігійній та патріотичній тематикам. Серед спільнот варто виокремити: молодіжну спільноту «Промінь Віри», молитовне братство «Апостольство молитви», «Матері Молитви», «Жива вервиця» та «Біблійне товариство».

 

Top