Вечір української пісні у Старій Вижівці

Нещодавно у Старій Вижівці відбулася неординарна подія. А неординарна, мабуть, тому, що відбулася вперше і на ентузіазмі молоді, яку залюбки підтримали інші жителі містечка.

За сприянням о. Володимира Уляна голови комісії у справах  душпастирства  молоді Луцького екзархату УГКЦ  талановиті, молоді,  заповзятливі семінаристи із Дрогобицької духовної семінарії організували вечір української пісні. Під акомпанемент трьох гітар лунали дзвінкі голоси семінаристів, їх підхопили мешканці Старої Вижівки, що зібралися послухати українських пісень. Лунали народні пісні, повстанські, сучасні, а також авторські.

Цей захід показав те, що у нас є стереотипне сприйняття церкви, бо у розумінні багатьох церква – це спільнота бабусь, а молода прагматична людина вважає церкву нудним місцем, де вона втрачає свій час.  На думку о. Володимира бути християнином – це круто, бо якщо церква знайде правильний підхід до людської душі, і людина зламає свій стереотип щодо церкви, тоді зможе зреалізувати себе як особу  та  віднайти внутрішній спокій, якого так бракує сучасній людині.

Іноді ми складаємо стратегію зміни світу через глобальні речі, але це можна робити маленькими кроками, почавши з простих речей. Часто така стратегія є дієвішою, приносить більше радості у людські серця.  А коли змінюється серце, змінюється світогляд, мислення, гартується характер. Людина, яка відчула щось серцем – не скривдить, не нашкодить, а радше буде готова допомогти, внести свою лепту на благо інших.

Сучасна людина шукає не церкву як конфесію, а шукає Бога. Співпраця між священиками різних конфесій, їхнє внутрішнє єднання сприятимуть у цьому пошуку. Тому запрошуємо до співпраці.

Ольга  Сушинець

Top