Відбувся пастирський візит екзарха Луцького до громади м. Костопіль

6 липня відбувся пастирський візит Преосвященного владики Йосафата, екзарха Луцького, на парафію Успення Пресвятої Богородиці у м. Костопіль Рівненської області. Це перший візит архиєрея з часів місійної праці блаженного Миколая Чарнецького. Місцева громада радісно і схвильовано зустріла з короваєм свого архипастиря. З цієї нагоди було відслужено архиєрейську Божественну Літургію.

Візит владики Йосафата є важливим для утвердження літургійно-духовного життя цієї, поки що нечисленної, громади. Річ у тім, що віряни уже кілька років намагаються отримати земельну ділянку для будівництва храму. Хоча о. Володимир Галатюк, котрий опікується цією парафією, зазначив, що є позитивні зрушення у цьому питанні, однак, станом на сьогодні парафія ще не отримала землі під будівництво.

Символічно, що візит відбувся у свято Співстраждання Пресвятої Богородиці. Звертаючись до вірних, владика звернув увагу на приклад Богородиці, яка, згодившись стати матір’ю Воплоченого Слова, взяла на себе пов’язані з цим тягар і відповідальність. Її жертва не була марна, адже принесла рясні плоди. Зрештою, все добре має свою ціну, зазначив архиєрей, – ми є відкуплені ціною смерті Агнця, що пожертвував Себе за наші гріхи. Подібно наш народ сьогодні складає свою жертву, немовби інвестуючи кропітку працю у світле майбутнє. Владика Йосафат процитував слова Митрополита Андрея Шептицького, який твердив, що «не хвилями ентузіазму народ розвивається, а кропіткою, мурашиною працею багатьох поколінь народ будує своє життя». Бажаючи заохотити вірних твердо йти до поставленої мети, архиєрей згадав також приклад численних українських блаженних часів підпілля, які зазнавали чимало прикрощів і переслідувань, але не відрікались своєї віри, та продовжували плідно працювати на Божій ниві.

На завершення Божественної Літургії Преосвященний владика Йосафат уділив присутнім архиєрейське благословення. Після цього відбулось частування та спілкування з вірними у простій та щирій атмосфері. Владика відповів на численні запитання та розповів про історичні факти щодо діяльності УГКЦ на Рівненщині, а зокрема у м. Костополі.

ФОТОЗВІТ

Top