Відзначення свята Собору Пресвятої Богородиці у храмі Архистратига Михаїла

У східній церковній традиції утвердився давній звичай, що 8 січня, на другий день після Різдва Христового, християни візантійського обряду святкують Собор Пресвятої Богородиці і святого Йосифа обручника. Тобто, Церква вшановує тих осіб, які тісно пов’язані з народженням Ісуса Христа – Пресвяту Родину. Саме з цієї нагоди вірні парафії Архистратига Михаїла м. Луцька на чолі з місцевим єпископом Кир Йосафатом, молилися за усі українські родини, а особливо ті, що переживають труднощі сімейного життя.

Об 11:00 розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Йосафат у співслужінні з місцевими священиками. У своїй проповіді архиєрей наголосив, що за теперішньою статистикою кожна друга сім’я в Україні, на жаль, розлучається і це вже стало негативним процесом в суспільстві. Тому приклад Пресвятої Родини є дуже важливим у наші дні, оскільки знаємо, що фундаментом сімейних відносин Йосифа і Марії, насамперед, стала Божа любов. Натомість у світлі сучасної людини правдива любов відходить на задній план, а першорядне місце тут займають нетривкі почуття, емоції і корисливість відносин. Так, дороговказом правдивої любові нам повинні служити слова зі Святого Письма: «Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить!» (І Кор. 13, 4-7). Відтак кожна спільнота, сім’я, родина має стати тією Божою Родиною, де б в центрі був і жив сам Христос.

На завершення святкової Божественної Літургії усім вірним парафії Архистратига Михаїла було вділено архиєрейське благословення. Опісля владика Йосафат подякував за спільну молитву і побажав усім присутнім веселих та благословенних Різдвяних свят. А всім іменинникам сьогоднішнього дня – многих і благих літ життя!Top