Владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, взяв участь у святкуванні празника Матері Божої Неустанної Помочі у Тернополі

7 липня на парафії Матерії Божої Неустанної Помочі, м. Тернопіль, відбулось святкування храмового празника. З цієї нагоди була звершена Архиєрейська Божественна Літургія, яку на запрошення о. Ігоря Павлія ЧНІ, настоятеля храму та ігумена монастиря, очолив Преосвященний владика Йосафат (Говера).

Ікона Божої Матері Неустанної Помочі стала відомою у нашому народі завдяки митрополитові Андреєві Шептицькому та місійній праці редемптористів, яких він запросив у 1913 році для служіння у нашій Церкві. З того часу на її честь повстали численні храми, а у 1927 р. було засновано Братство Матері Божої Неустанної Помочі, також було видано наукові праці та публікації, які досліджували вплив цієї ікони, що стала популярною також і в інших конфесіях. Тому з огляду на поширення культу Матері Божої Неустанної Помочі 11 грудня 2017 року Блаженніший Святослав проголосив однойменне свято та постановив святкувати його у першу неділю липня.

Преосвященний владика Йосафат, звертаючись до вірних у проповіді, зазначив, що ікона Матері Божої Неустанної помочі відіграла важливу роль у часи підпілля нашої Церкви. Численні вірні молилися перед нею  і виблагали ласку витривалості у вірі. Життєві негаразди, на перший погляд беззмістовні, набувають зовсім іншого змісту і значення, коли просвітлюються світлом віри. Проповідник навів приклад блаженного Миколая Чарнецького, який, зазнавши у 1945 році численних тортур слідчого у львівській тюрмі, за деякий час побачив, як той прийшов, упав на коліна і попросив сповіді. Хто перебуває під безнастанним покровом Божої Матері, той сповнений милосердя і прощення, тому вміє зберегти людське обличчя, християнське життя навіть в умовах тюрми чи концтабору.

На завершення урочистостей архиєрей здійснив освячення води. Після цього парафіяльні творчі колективи представили коротку концертну програму, в ході якої заспівали духовних пісень.

ФОТОЗВІТ

Top