Духовна обнова для волинських душпастирів

17-20 жовтня для духовенства Луцького екзархату УГКЦ відбулись щорічні реколекції. Місцем проведення духовних вправ став монастир Різдва Пресвятої Богородиці Згромадження Сестер Пресвятої Родини, що у с. Гошів (Івано-Франківщина).

Реколекційні науки для екзархального духовенства на чолі із Преосвященим Владикою Йосафатом Говерою, екзархом Луцьким, провадив ієромонах Прокопій Лотоцький, ЧСВВ. Розважання були побудовані на основі уривків Святого Письма, котрі представляють образ і суть священничого служіння, як-от Тайна Вечеря, оповідь про Доброго Пастиря, притча про Милосердного Самарянина та інших. Отець Прокопій коментував ці фрагменти у світлі коментарів Отців Церкви, відкриваючи інколи слухачам цілком новий погляд на вже звичні реалії священничого служіння.

Спільні богослужіння, розважання над повчаннями, споглядання краси природи монастирської околиці та чудова тепла осіння погода – все це допомагало пресвітерам обновити своє духовне життя упродовж цих реколекційних днів.

Особливою ‘родзинкою’ днів духовної обнови стала невеличка проща на поблизьку Ясну Гору до монастиря Преображення Господнього отців Василіян. Тут священники на чолі з Владикою Йосафатом разом пройшли Хресну Дорогу нашого Спасителя, помолились перед чудотворною іконою Божої Матері та відслужили вечірню у монастирському храмі.

Кожного дня реколекцій лунала молитва до Бога за мир і благословення для нашої Батьківщини, а в останній день духовних вправ була відслужена панахида за всіх воїнів-героїв, котрі віддали життя за Україну, та за всіх українців, котрих повбивали вороги в часі цієї жахливої і несправедливої війни.

Подякувавши Господеві за можливість духовного оновлення, отцеві Прокопію за цікаві та корисні реколекційні науки, а сестрам монастиря за гостинність, волинське духовенство повернулося на служіння до своїх парафій.

Повідомив: о. Іван Дутка

Top