Фестиваль вертепів і колядок у Луцькому Екзархаті

Розколяда – це проводи різдвяних свят, які справляють так торжественно, як і їх початок. Після свят Водохреща та Івана Хрестителя закінчується вулична коляда, щедрівки, вертепи. В народі кажуть: «Прийшов Предтеча і забрав свята на плечі». Вертеп це молитовне прославлення Бога через театральне дійство, яке представляє Різдвяну містерію в яких з’явились біблійні і світські мотиви. Коляда – це молитовна пісня на тему і в честь народження Ісуса у Вифлеємі.

27 січня 2018 року з благословення Преосвященного Владики Кир Йосафата у храмі св. Василія Великого м. Луцька відбувся Фестиваль вертепів та колядок з нагоди 10 річниці від заснування Луцького екзархату УГКЦ. У фестивалі взяли участь: хор парафії св. Миколая Чудотворця м. Рівне, колядники парафії бл. Миколая Чарнецького м. Ковеля та парафії Благовіщення смт. Стара Вижівка, вертепи парафії Преображення ГНІХ с. Положево Шацького району та парафії св. ап. Йоана Богослова м. Рожище, хор парафії Вознесіння ГНІХ м. Дубно, вертеп Центру дитячої і молодіжної творчості «Диво» м. Луцька, хор «Елеос» та вертеп парафії св. Василія Великого м. Луцька. Виступи проходили у різноманітних жанрах, а творчі колективи зворушили своєю щирістю, майстерністю і неповторністю. Велична подія Різдва нашого Господа торкнулася кожного серця мелодійним співом, віншуваннями, вертепними дійствами. Такі фестивалі не тільки додають глядачам духовного збагачення, Божої благодаті, а й відроджують наші національні традиції і засвідчують багатство і неповторність культури українського народу.

На завершення Владика Йосафат вручив грамоти усім учасникам Фестивалю, а всі, зведеним хором виконали колядку «Бог Предвічний», після чого Настоятель храму о.Терентій Цапчук, ЧСВВ запросив присутніх почастуватися смачними пампушками та узваром.

Top