Греко-католики Луцька відсвяткували Великдень

Воскресіння Христове, Пасха (іноді Паска, що з єврейської традиції) – найдавніше християнське свято, головне свято календарного циклу, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. Власне сьогодні, 8 квітня, греко-католики Луцького екзархату, зокрема вірні Катедрального храму Різдва Пресвятої Богородиці в Луцьку, відзначили головне богослужбове свято – Великдень.

Урочисті Великодні богослужіння розпочалися ще вдосвіта відправою північної, що зветься Надгробним. Воно звершується посеред храму перед плащаницею. Невдовзі після завершення Надгробного, тричі обійшовши святиню, пасхальна процесія, зупинившись перед входом у храм, почала спів Пасхальної Утрені. Тут, зовні храму, вірні отримали першу звістку про Христове Воскресіння, подібно як і жінки-мироносиці дізнались про нього, не входячи до гробу. Слідом за Утренею, відбулася святкова Божественна Літургія архиєрейським чином, яку очолив Преосвященний владика Йосафат у співслужінні з священиками парафіяльного храму. А відтак відбулося освячення Артоса і пасок. Таким чином увесь хід Великодніх богослужінь відбувся за наступним літургійним порядком: Надгробне, Хресний хід, Пасхальна Утреня, Божественна Літургія і посвячення Артоса та пасок.

У своїй проповіді владика Йосафат, роздумуючи над сьогоднішнім святом наголосив, що: «Христос, воскреснувши із мертвих, прийшов до своїх учнів і сприйняв з розумінням їх неспроможність повірити, що Він дійсно повстав із мертвих. Він вибрав мову свідчення, дозволивши апостолові Томі вкласти його руку у рану.» З подібними труднощами ми зустрічаємося також і сьогодні, бо сучасна людина важко вірить у те, чого не бачить на власні очі, але Христос розуміє нас і виходить нам на зустріч. Інша перепона, з якою зіткнулося християнство з перших хвилин свого існування – це переслідування. Переслідували Христа, переслідували його учнів, переслідують і нас. Однак у наші дні переслідування не є так явно виражені, наголосив проповідник. Сьогодні дозволяють збиратись у храмах, спільно молитись, ніхто нікого не вбиває. Але переслідування існує, воно стало більш витонченим і перемістилось в ідеологічну площину. Один із викликів сьогодення питання сім’ї, яку в будь-який спосіб намагаються зруйнувати, стираючи різницю між чоловіком і жінкою та нав’язуючи при цьому ментальність, яка передбачає вільний вибір своєї статі.

На завершення святкування усім вірним парафії Різдва Пресвятої Богородиці було вділено архиєрейське благословення. Після чого владика Йосафат подякував за спільну молитву і побажав усім присутнім веселих та благословенних Великодніх свят, а хор заспівав «Многая літа».

Top