Катедральний празник Різдва Пресвятої Богородиці в Луцьку

21 вересня парафія катедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці, що у місті Луцьку, святкувала свій 23-й храмовий празник. Сьогодні уся Церква святкує свято Різдва Богородиці, прагнучи належно вшанувати ту, завдяки якій спасіння людства стало можливим.

Від віків Бог через пророків передбачав, що має прийти Спаситель, Месія, який має підняти упале людство з гріха і привернути його до Бога. Саме Діва Марія посприяла здійсненню цього задуму. Сказавши своє «так» у відповідь на благовістування ангела, вона прийняла Бога у своє лоно, склала досконалу жертву і стала матір’ю усіх людей. Символічно, що Різдво Богородиці знаменує початок спасіння людини, початок літургійного року Церкви, а храм на честь цього свята, отримавши статус катедри, став осередком відродження Луцького екзархату. Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Йосафат, екзарх Луцький. На святкування прибули декани, ігумени монастирів, та парафіяльні священики, також були присутні представники місцевої римо-католицької парафії свв. Петра і Павла.

Під час проповіді архиєрей відзначив велич і значимість цього свята для кожного християнина: «Є багато місць об’явлення і святинь присвячених Богородиці, а також цього року відзначаємо 100-у річницю об’явлень у Фатімі. Все це свідчить про гідне почитання Пречистої Діви серед Божого люду. Вона є гідна пошани, любові, довіри але водночас подає добрий приклад для наслідування». Коментуючи євангельську оповідь про Марту і Марію, проповідник за допомогою повчальної притчі роз’яснив, що часто, коли очікуємо зустрічі з Ісусом, чуємося зобов’язаними належно приготуватися, але буває так, що надмірна увага до самих приготувань приводить до того, що не помічаємо присутності Ісуса серед нас, розминаємося з Ним, коли Він хоче з нами спілкуватись. Тому похвальним є приклад Марії, яка зуміла відрізнити, що є для неї важливіше: «Така нагода почути слово Боже є особлива… і може не трапитися більше такої можливості, щоб почути такі цінні науки Христові, які вона так потребує у своєму житті.» І Марта, і Марія хотіла зробити добре і корисне, вів далі проповідник, однак Ісус підкреслює приклад Марії.

Таким чином, можемо підсумувати, що духовні і моральні цінності переважають над матеріальними. Подібно батьки Марії, Йоаким і Анна, мали чимало спокус, щоб почуватися самотніми та безрадними у своїх надіях через тривалу бездітність. Але Господь Бог подає упевненість та розв’язує усі життєві труднощі, даруючи їм в похилих літах дитя, що стає радістю не лише для них, але й цілого світу.

Top