Представники Луцького екзархату УГКЦ взяли участь у першому модулі навчальної програми з підвищення рівня соціальної відповідальності

З 5 по 8 лютого у Брюховичах відбувся перший модуль навчальної програми «Студії живої парафії», яку реалізує Львівська освітня фундація в рамках програми Відділу Соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ та Карітасу України «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні». Програма складається з трьох навчальних модулів, під час яких учасники вивчать теоретичні основи управління, основні напрямки соціальних проектів та масштаби їх впливу різні категорії людей, опанують базові навички публічної комунікації, комунікації в команді, а також інструменти налагодження партнерських зв’язків між різними інституціями у громаді та опанують підходи до стратегічного планування діяльності.

Учасниками програми стали 20 парафіяльних громад УГКЦ зі всієї України, представлені 1 священиком та 1 активним членом парафіяльної спільноти. Луцький екзархат представили парох парафії Преображення Господнього с. Положеве Шацького району о. Богдан Іващук та відповідальна за розвиток соціального служіння цієї парохії Марія Сидорук.

Під час першого модулю було розглянуто проблеми та потреби громад, основи волонтерського менеджменту та основи створення волонтерських програм. Крім цього, учасники мали змогу здобути певний практичний досвід, побувавши у вже розвинених соціальних осередках Львівщини, а саме у центрі для бездомних «Наша хата», центрі реабілітації від алкогольної та наркотичної залежностей «Назарет», соціальному кафе «Витанія» (Самбірсько-Дрогобицька єпархія).

Варто зазначити, що протягом програми учасники матимуть змогу попрацювати із фаховими викладачами, що мають великий довід в сфері реалізації соціальних проектів у локальних громадах. У підсумку 5 учасників програми отримають міні-гранти на реалізацію проектів, розроблених під час навчання. Наступний модуль відбудеться у березні.

Повідомила Тетяна Чмух

Top