Про судовий подружній процес

Судовий процес у справі таїнства подружжя

Вірні, які хочуть, щоб трибунал розглянув справу їх подружжя повинні спершу зателефонувати і домовитись про вступну бесіду з судовим вікарієм. Номер мобільного телефону: 097 89 89 388 – отець Олег Хортик, судовий вікарій. Така розмова є обов’язковою перед тим, як подати документи і розпочати розгляд справи. Узгодивши день і час, потрібно приїхати до канцелярії трибуналу, яка знаходиться за адресою м. Луцьк, вул. Карпенка-Карого, 5, в приміщенні монастиря отців Василіан (розташування монастиря вказано на карті в рубриці «контакти»). Особи, які тимчасово або постійно проживають за кордоном і з об’єктивних причин не можуть прибути на особисту вступну розмову, повинні також зателефонувати, або написати на електронну пошту трибуналу, і узгодити питання способу подання позовної скарги та пакету необхідних документів.

Під час вступної бесіди судовий вікарій запитає і з’ясує усю необхідну базову інформацію, а також, якщо будуть встановлені факти, що дають підстави ставити під сумнів правосильність подружжя, судовий вікарій дасть перелік необхідних документів для відкриття справи. Цей перелік надається тільки в тому випадку, якщо є чіткі і вирізна юридичні підстави для початку процесу. Дистанційно такої розмови не проводиться, як теж й не надається переліку документів. За необхідності судовий вікарій, або уповноважена ним особа, надасть юридичну консультацію щодо збору і заповнення документів, які вимагаються для процесу, а також допоможе скласти позовну скаргу і заповнити необхідні анкети. Головним документом для започаткування подружнього процесу є позовна скарга.

Особа, яка домовилась на вступну бесіду, повинна мати з собою наступні документи: 1) паспорт; 2) свідоцтво про вінчання, або довідку про вінчання, видану власним парохом, або священиком храму, де осіб вінчали; 3) державне свідоцтво про розірвання шлюбу, або рішення державного суду про факт розірвання шлюбу. За наявності підстав розпочати подружній процес та необхідних документів, особа відразу ж після вступної бесіди зможе подати пакет необхідних документів. Важливо (!), щоб особа знала точну і повну адресу місця фактичного проживання свого чоловіка чи дружини, з яким прийняла таїнство подружжя і якої стосуватиметься процес. Якщо зв’язок з чоловіком чи дружиною втрачено, потрібно через рідних, знайомих, інші можливі способи, дізнатись де зараз чоловік / дружина знаходиться. За необхідності зателефонувати до нього / неї, і попросити адресу, одночасно повідомивши, що планується подружній процес в церковному трибуналі.

Подати повну поштову адресу чоловіка / дружини, а також номер мобільного телефону, а за наявності також адреси електронної пошти, – обов’язкове, є категоричною вимогою. За відсутності такої інформації питання з’ясовується з судовим вікарієм.

Належить взяти до уваги, що процес є уважним і детальним з’ясуванням справи подружжя. Збирається необхідна інформація, вивчаються і досліджуються усі факти. З огляду на це розгляд триває від півроку до року часу. Оскільки розлучень не існує, результат розгляду може мати різні висновки: позитивний або негативний. Ніхто нікому не дає жодних підстав розраховувати виключно на позитивний результат. Судді приймають рішення в світлі правди та Божого закону. Лишень, якщо з’ясується, що щось з вимог для укладення подружжя було не додержане судді приймають позитивне рішення, вказуючи причину неправосильності подружжя, констатуючи цим, що подружжя як такого в даному випадку ніколи не було, а сторони юридично, а також перед Богом і Церквою є вільними та можуть обрати собі особу, з якою хочуть прийняти таїнство подружжя, ставши чоловіком і дружиною.

Особа, яка розпочинає процес, зобов’язана сплатити судові витрати пов’язані з розглядом справи.

Судове рішення у справі та суть самої справи, викладається суддями у вироку, який не має прямої дії. Тому, якщо рішення у вироку позитивне, тобто стверджено неправосильність подружжя, для уведення його в дію видаються передбачені правом декрети виконання. Лишень коли особа отримала такий декрет – це дає підставу звертатись до свого священика з проханням про вінчання. А священик може повінчати виключно у випадку, коли ознайомиться з таким декретом, та виконає усі інші передбачені церковним правом дії. Такий декрет судового вікарія та екзарха Луцького повинен містити чіткі факти ствердження трибуналом недійсності подружжя, із зазначенням прізвищ та імен сторін подружжя, а також, що вирок набрав законної сили і підлягає виконанню. Парафіяльний священик обов’язково повинен звернути увагу на відсутність доданих до вироку обмежень чи заборон щодо вінчання сторін, подружжя яких визнано неправосильним. Якщо такі обмеження чи заборони мають місце, і додані у вироку чи декреті, вінчати сторін заборонено, поки компетентною церковною владою не буде знято зазначене обмеження чи заборона.

Top