Резолюції Собору Луцького Екзархату на тему: «ЕМІГРАЦІЯ, ПОСЕЛЕННЯ І ГЛОБАЛЬНА ЄДНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ»

Вих. ЛЕ 20/123/18 Луцьк, 25 грудня 2020 р.

Резолюції Собору Луцького Екзархату
на тему:
«ЕМІГРАЦІЯ, ПОСЕЛЕННЯ І ГЛОБАЛЬНА ЄДНІСТЬ

УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ»,

який відбувався у днях 31.10.-07.11.-14.11.2020 р. Б. у Луцькому, Рівненському та Володимир-Волинському деканатах, за посередництвом on-line сервісу zoom на якому було висвітлено чотири теми:

1. «Душпастирство мігрантів. Організація та особливості роботи між мігрантами» – о. Тарас Галавай. Співдоповіді – с. Тереза Швабер і с. Маргарита Тореллі ЗСБП.
2. «Мігранти і емігрування як вираження християнського покликання і духовості надії, яка прагне більшого» – о. Віталій Храбатин.
3. «Мігранти і міграційні процеси в історії і сучасності УГКЦ» о. Володимир Кметь. Співдоповідь – о. Іван Хміль.
4. «Виклики глобалізованого світу: Covid-19 як лакмусовий папірець зранень людського суспільства загалом і людської особистості зокрема. Зцілююча дія Церкви»- о. Роман Тереховський.

Резолюції Собору:
1. На Святій Літургії є слова молитви які промовляє священник: «… з плаваючими плавай, з подорожніми подорожуй…». Сама Літургія говорить про людей, які переміщаються з місця на місце, чи з країни в країну, тому слід молитися за них. Підготувати молитовник/брошуру для подорожуючих та емігрантів.
2. Визначити на парафії день і години праці парафіяльної канцелярії для прийому парафіян з різних питань.
3. Служити регулярно і на стало визначену годину богослужіння на парафії. Дбати, щоб храм був безпечним місцем зустрічі з Богом та плекати єдність парафіяльної спільноти.
4. В часі Святої Літургії та інших молінь на проповідях приділяти увагу поясненню Таїнств та Богослужінь.
5. На парафії встановити скриньку для запитань.
6. Організовувати на парафіях, де ще цього немає, біблійні читання та гуртки.
7. Розвивати соціальне підприємництво на парафії для залучення своїх вірних, аби запобігти виїзду, до праці, закордон.

8. Розповсюджувати серед вірних УГКЦ інформацію про інтерактивну карту нашої Церкви в Україні і закордоном для того, щоб вірні, які виїжджають в іншу країну до праці чи на постійне місце проживання могли легко знайти свою Церкву. Поцікавитися життям своїх парафіян після того, як вони покинули свою парафію після переїзду в іншу місцевість на Україні чи за її межами.
9. Готувати духовно людей, які готуються до виїзду закордон, щоб вони шукали свою Церкву, священника та громаду УГКЦ і там продовжували свій духовний розвиток.
10. Душпастирям, які служать закордоном прийняти вірних і підтримати, а може і відкрити покликання до богопосвяченого життя. У Луцькому екзархаті маємо чудовий приклад створення нового Згромадження Сестер Божого Провидіння, дякуючи душпастирській праці священника в Італії, де частина сестер є українками, а частина, громадяни Італії та Польщі, які успішно трудяться на теренах нашого екзархату.
11. Душпастирям активніше працювати з родиною та сім’ями через різні родинні рухи, формувати зрілих парафіян через домашню Церкву. Допомагати сім’ям ділитися добрим досвідом взаємовідносин та працювати над зміцненням сім’ї та моральних цінностей.

Щодо викликів пов’язаних із пандемією Covid-19, були прийняті такі пропозиції:

1. Незважаючи на всю складність пов’язаною із пандемією поважати і всіляко зберігати людську гідність.
2. Бути активними у соціальних мережах через трансляцію богослужінь, онлайн-вервиці, пропагувати Живе Телебачення. Активно свідчити свою християнську позицію. Уникати «подвійних стандартів» шкідливих коментарів, бути відповідальними за свої висловлювання у соціальних мережах.
3. Інтернет – уможливлює проповідь Божого слова для більшої кількості людей. Тому слід використовувати ці ресурси, щоб не втратити контактів і єдності з вірними. Наближаючись до Різдва Христового, можна вивчити колядки в онлайн режимі, щоб не втрачати духа різдвяної радості і нести його іншим.
4. Наші храми повинні бути безпечним місцем. Натомість, хто залишається вдома і приймає участь в богослужінні в домашніх умовах, слід подбати про належну молитовну атмосферу в кімнаті де звершується молитва, а саме: накрити стіл святковою скатертиною, запалити свічку, поставити ікону, одягнути святковий одяг та інше.
5. Дбати про духовний супровід та обмін досвідом для допомоги учасникам АТО/ООС та їхнім родинам, а також тим людям, медикам, які перехворіли на корона вірус.
6. Використовувати всі засоби комунікації для того, щоб залучати людей до молитовного і духовного життя, а також акцентувати увагу на зустрічі з Богом, та своїм священником у безпечному місці, яким є Божий храм.

+ ЙОСАФАТ ГОВЕРА
Екзарх Луцький

о. СЕРГІЙ ВАСИЛІВ
Секретар Собору

Top