Священники Волині та Рівненщини здобували нові знання з організації парафіяльного життя

24-27 квітня відбулась формаційна зустріч духовенства Луцького екзархату на тему “Організація парафіяльного життя. Управління парафією”. Місцем проведення зустрічі став монастир Згромадження сестер Пресвятої Родини у с. Гошів (Івано-Франківщина). Вишкіл духовенства було організувано за сприяння благодійного фонду “Renovabis” та о. Михайла Мельника.

Душпастирі під проводом Преосвященного Владики Йосафата Говери, екзарха Луцького, щоденно збирались на відправу Божественної Літургії та богослужінь Часослова, разом слухали лекційні виклади, а у вільний час спільно провадили дозвілля.

У перший день для священників було організовано конкурс на знання послань Синоду єпископів УГКЦ. Найкраще із завданням впорався Володимирський деканат, тож всі священники деканату отримали почесні призи.

Наступними днями протягом лекційних занять було розглянуто цілу низку важливих і цікавих тем, презентованих досвідченими та кваліфікованими лекторами. Йшлося про організацію парафіяльного життя, духовний провід спільнотами вірних, впорядкування та відповідальне розпоряджання дочасним майном Церкви, співпрацю з іншими інституціями громадянського суспільства, організацію соціального служіння на парафіях та багато іншого. Дуже будуючим стало ділення душпастирським досвідом як в сучасних обставинах служіння, так і в умовах життя підпільної Церкви.

26 квітня, у день вшанування жертв Чорнобильської катастрофи, було відслужено панахиду за загиблими ліквідаторамм аварії на ЧАЕС та всіма жертвами цієї жахливої трагедії.

Останнього дня формаційної зустрічі відбулося представлення міжнародної організації “Лицарі Колумба”, яка у багатьох країнах світу об’єднує віруючих християн-католиків. Член головної Ради Лицарів пан Юрій Малецький представив презентацію про історію, засади і діяльність цієї організації, котра вже кілька років дуже успішно розвивається і в Україні. Лицарі надають велику підтримку постраждалим від війни, чимало з них сьогодні зі зброєю в руках боронять нашу Батьківщину.

У позалекційний час було проведено збори духовенства, на яких обговорювалися нагальні справи із життя Церкви.

З вдячністю Богові та з новими знаннями і навиками у провадженні парафіяльного життя духовенство повернулося до своїх спільнот для служіння Церкві та українському народові.

Повідомив о. Іван Дутка

Loading

Top