У Нововолинську відбулися заходи до Всесвітнього дня убогих

На завершення Ювілейного року Милосердя Папа Франциск встановив Всесвітній день убогих, який вперше і надалі буде відзначатися 19 листопада. У Посланні з нагоди Всесвітнього дня убогих Святіший Отець підкреслює, що перед обличчям поширення бідності серед великої частини суспільства всі ми покликані протягнути руку знедоленим. Не можна залишатися байдужими і миритися з таким станом речей. Питання убогості має стати центральним, насамперед, для християн. Папа закликає принаймні цього дня відчинити свої серця та двері своїх домівок для бідних. Святіший Отець закликав віднайти відповідні форми відзначення Дня убогих.

Зважаючи на це у Нововолинську на парафії Святих Верховних Апостолів Петра і Павла відбулася благодійна акція «Любімо не словом, а ділом», мета якої – збір продуктів харчування для потребуючих. Попередньо були підготовлені символічні списки з переліком необхідних продуктів. Відтак, вибравши один чи декілька таких списків, парафіяни придбали продукти і принесли їх у храм до Кутка милосердя. В результаті проведення акції було зібрано: борошно, макаронні вироби, олію, крупи, цукор, рибні і м’ясні консерви, кетчуп, майонез, чай, печиво, цукерки тощо. Окрім цього, для потреб нужденних вірні принесли засоби гігієни та одяг. Зібрані продукти парафіяни пожертвували для благодійного фонду «Карітас-Волинь», а саме для дитячого центру, який відвідують діти з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Завдяки парафіяльній допомозі вихователі матимуть можливість нагодувати та пригостити чаєм і солодощами цих діток. Сформовані продуктові набори «Карітас-Волинь» передав особам та родинам, які опинилися на межі зубожіння.

Також нововолинська парафіяльна спільнота долучилася до всесвітнього молитовного мосту за убогих, який був створений для того, щоб з мільйонами християн піднести до Господа спільну молитву за потребуючих братів і сестер. Адже молитва – це чудотворна сила. «Усе чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите – і буде вам так» (Мр. 11, 24 ).

19 листопада під час Святої Літургії парафіяни разом з парохом о. Володимиром Кметем молилися за убогих. Священик подякував усім за надану допомогу для потребуючих і наголосив, що кожен із нас уже в перші миті християнського життя, під час Чину Хрещення, отримав особисту вказівку служити ближньому: «Прийми цю свічку і старайся у всьому житті твоєму просвічуватися світлом віри і добрих діл, щоб, коли прийде Господь, ти міг світло вийти Йому назустріч зі всіма святими й увійти беззаборонно у чертог небесної слави Його і царювати з Ним у безконечні віки. Амінь». Також, слід пам’ятати, що все, що ми маємо, є Божим даром, а бідна людина – це шанс для навернення і спасіння, адже, допомагаючи потребуючим, ми віддячуємо Господеві за дари, якими Він нас щодня наділяє.

Повідомила Тетяна Чмух

Top