У Рожищі засновано Архибратсво Матері Божої Неустанної Помочі

З благословення владики Йосафата Говери, екзарха Луцького, УГКЦ, з 2-го по 4-те лютого 2018 року на парафії св. Апостола Івана Богослова в Рожищі з ініціативи настоятеля отця Сергія Василіва відбулися Марійські реколекції. Ці дні духовної віднови були присвячені Пресвятій Богородиці Неустанної Помочі, які стали підготовкою до заснування Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі. (далі АБМБНП).  Біля 25-ти парафіян забажали бути членами АБМБНП. Разом із своїми сім’ями вони приходили на духовні науки, індивідуальні зустрічі і підготовлялися до цієї урочистої події, приймаючи Святі Тайни Сповіді та Євхаристії. Отець Сергій та ієромонах Леонід Григоренко, ЧНІ (реколектант) також відвідали з Йорданським благословенням дітей Обласного навчально-реабілітаційного центру, де відбулася зустріч з педколективом навчального закладу. На зустрічі були присутні вчителі та вихователі різних конфесій, які підготували різні запитання, зокрема: як найкраще опікуватися дітьми, які страждають на розумову відсталість, різні вади розвитку чи навіть не мають батьків.

Головними темами Марійських реколекцій були: «Марія – наша МАМА», «Марія- заступниця, яка бореться за нас», «Божа Мати, яка показує нам любляче і милосердне серце Свого Сина».

Традиція заснування АБМБНП в Україні є запроваджена з 20-х років ХХ ст. з благословення Папи Пія ХІ: з того часу блаженні священномученики Миколай Чарнецький, Василій Величковський, Зенон Ковалик, маючи місії по всій Волині, і, засновуючи парафії УГКЦ ( біля 30-ти парафій), створювали також АБМБНП, залишаючи сім’ям та родинам чудотворні ікони та, довіряючи у тих нелегких часах своїх дітей неустанному заступництву Небесної Неньки. Про це свідчать хроніки та ікони, які й до сьогодні можна зустріти в деяких волинських православних храмах та родинах.

Ідучи слідами наших небесних покровителів, поступово і на парафіях Луцького екзархату УГКЦ засновувалися такі Архибратства, тому після парафій м.Ковеля та м.Дубно, у п’яту річницю від заснування парафії та десяту річницю створення Луцького екзархату, в Неділю блудного сина було засновано Архибратство Метері Божої Неустанної Помочі у Рожищі. Метою Архибратства є почитання Богородиці у Її чудотворній іконі із проханням про особливе заступництво протягом усього життя та щасливу смерть.

Отці Сергій Василів  та Леонід Григоренко (Місіонер Божого Милосердя), маючи для цього спеціальне благословення  від своїх наставників прийняли 17 членів в АБМБНП, вручивши їм ікони, молитовники, медалики, блакитні хустини та посвідки.

Усіх наступних бажаючих буде прийнято у молитовне братство найближчим часом, які як діти Пресвятої Богородиці будуть наслідувати Її у любові до нашого Господа і Спаса Ісуса Христа.

ФОТО

Василів Христина

Top