Урочиста Літургія у новому ковельському храмі

У неділю 21 травня ковельська парафія блаженного Василія Величковського відсвяткувала особливу подію. З Божої ласки цього дня відбулась перша Божественна Літургія у новозбудованому храмі.

Святиня, перша у світі носить ймення священномученика Василія, котрий свого часу священнодіяв у Ковелі. Недільне богослужіння стало виявом подяки Господеві за завершення основних будівельних робіт у храмі. Очевидно, що оздоблення святині триватиме ще довго, але церква вже сьогодні велично сяє своїм куполом посеред мікрорайону Сільмаш.

По завершенні утрені у богослужбовій каплиці, віряни хресним ходом перейшли до нового ошатно прикрашеного храму. Посеред церкви відбулося мале водосвяття і всю святиню було окроплено свяченою водою. Після цього почалася урочиста Божественна Літургія, яку очолив о. Богдан Іващук, декан Володимирського протопресвітеріату, у співслужінні о. Івана Дутки, адміністратора парафії, та о. Романа Халуса, ЗНІ, ігумена ковельського монастиря блаженного Миколая Чарнецького.

Чудовим співом звеличив богослужіння парафіяльний хор. Під час Служби Божої вірні чисельно приступили до святого Причастя. Особливі молитви лунали за нашу Батьківщину Україну у часі воєнного лихоліття.

Після відправи настоятель о. Іван подякував всечесним отцям-служителям та всім богомольцям. Особливі слова подяки лунали жертводавцям і будівничим святині та всім, хто посприяв своїм трудом у організації цієї першої Літургії.

На завершення святкування всіх присутні зробили спільну світлину для історії, а опісля частувалися солодощами та приязно спілкувалися одне з одним.

Очікується, що богослужіння у храмі відтепер будуть відбуватися в усі недільні та святкові дні.

Loading

Top