В катедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці сестри Згромадження Божого Провидіння склали вічні обіти

Сьогодні, 12 лютого 2018 року за Юліанським календарем, у день вшанування трьох видатних духовних синів, єрархів та вчителів Східної Церкви: св. Василія Великого, св. Григорія Богослова, св. Івана Золотоустого – Преосвященний владика Йосафат, екзарх Луцький, звершив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці, що у Луцьку, перед початком якої двоє із чотирьох сестер Згромадження Божого Провидіння Лукія (Аделайда) і Маргарита (Іларія) склали вічні обіти; натомість сестра Галина склала свої перші тимчасові обіти на один рік, а сестра Розарія – свої другі тимчасові обіти також на один рік.

Досить символічним і знаковим є той факт, що сестри склали свої обіти чистоти, убогості і послуху на руки настоятельки Згромадження сестри Анастасії у день сьогоднішнього свята, званого у народі «Трьох Святих». Свято трьох Святителів, можна назвати святом єдності Христової Церкви. Бо метою їх життя і праці був Христос і Його любов, сповнення Божої волі, єдність християн. Він їх об’єднував в одному дусі любові до Бога. Так і сьогоднішні сестри, складаючи свої обіти, показують приклад жертвенної любові заради Христа, доброго християнського життя і служіння ближньому, зрікаються від мирського життя, щоб стати світлом, яке розсіює морок гріха та зневіри, світлом, яке показує дорогу тим, які заблудили, а звідси – слідують словам Христового Євангелія: «Ви – сіль землі… Ви – світло світу… Так нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі» (Мт 5, 13-16).

У своєму слові владика Йосафат наголосив, що декого Господь кличе до богопосвяченого життя, і сьогодні ми стали свідками «зустрічі наших сестер з Христом», їх бажання служити Господеві через святі обіти послуху, чистоти й убожества до кінця свого життя. «Ви сьогодні вибрали Найбільше Добро. Сьогодні ціла Церква молилася за Вас, щоби Ви виконали свої обіцянки», ‒ додав владика Йосафат.

Сестер оточували своєю молитовною підтримкою члени родин, друзі та, звичайно, інші співсестри Згромадження. По завершенні святкової Божественної Літургії, на згадку про цю урочисту подію, було зроблено спільну світлину владики Йосафата із сестрами Згромадження Божого Провидіння, їх родичами, друзями та гостями сьогоднішнього дійства. Після чого усі присутні були запрошені до святкового столу.

Top