Владика Борис Ґудзяк очолить Філадельфійську митрополію УГКЦ у США

У понеділок, 18 лютого 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск потвердив рішення Синоду Єпископів УГКЦ і призначив владику Бориса Ґудзяка Архиєпископом і Митрополитом Філадельфійським УГКЦ у США, перенісши його з Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

Водночас Святіший Отець призначив Апостольським адміністратором вакантного осідку Паризької єпархії Святого Володимира владику Гліба Лончину, який очолює Єпархію Пресвятої родини з осідком у Лондоні.

Владика Борис стане сьомим Архиєпископом і Митрополитом Філадельфійської митрополії. Його інтронізація відбудеться 4 червня 2019 року в соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Філадельфії. Її здійснить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

Філадельфійська архиєпархія УГКЦ у США була вакантною відтоді, як 16 квітня 2018 року повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв зречення з уряду тодішнього Архиєпископа і Митрополита владики Стефана Сороки.

Владика Борис Ґудзяк дотепер очолював єпархію Святого Володимира Великого, що служить вірним греко-католикам у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії, з 19 січня 2013 року. Саме тоді Папа Венедикт XVI підніс Апостольський екзархат українців-католиків у Франції до статусу єпархії, і владика Борис став її першим єпархом. До того він здійснював служіння Апостольського екзарха, на яке був призначений 21 липня 2012 року. Єпископську хіротонію владика Борис отримав 26 серпня 2012 року в катедральному соборі Святого Юра у Львові, а інтронізація відбулася 2 грудня 2012 року в соборі Паризької Богоматері. До початку єпископського служіння був організатором і ректором Українського католицького університету у Львові, а після хіротонії став його президентом.

Владика Борис Ґудзяк народився у США в родині біженців-мігрантів з України, навчався в університеті в Сиракузах та в Римі під омофором патріарха Йосифа Сліпого. Докторський ступінь зі славістики та візантиністики здобув у Гарвардському університеті.

«Господь провадив мене служити в різних країнах. У свободі та мирі віддаюся цьому призначенню. Щиро бажаю служити співбратам у єпископстві, духовенству, монашеству та вірним Філадельфійської митрополії. У 58 років починати нове життя – це великий Божий дар і священний привілей», – сказав владика Борис в коментарі для офіційної веб-сторінки єпархії Святого Володимира.

Протягом шести років служіння владики Бориса кількість парафій і душпастирських осередків єпархії зросла з 20 до 44, а священиків – з 9 до 23-х. Уперше в історії УГКЦ єпархія налагодила систематичну душпастирську діяльність в Нідерландах, Швейцарії та Люксембурзі.

 У 2013 році на кошти українських жертводавців єпархія придбала храм у містечку Санліс під Парижем, де в XI столітті мешкала донька князя Ярослава Мудрого Анна, королева Франції. Там діє парафія Святих князів страстотерпців Бориса і Гліба та Культурний центр Анни Київської. Спільними зусиллями духовенство та миряни розробити душпастирський план «Христос – наша надія», який зараз втілюється в єпархії.

«Нашим найбільшим досягненням та благословенням є єпархіальна єдність і мир. Лише вони можуть забезпечити тривалість і розвиток проектів, які ми розпочали», – наголосив владика Борис.

«Я бажаю провадити архиєпархію і митрополію слухаючи. Це земля, на якій я народився, де був охрещений, де поховані мої батьки. Однак 30 років свого дорослого життя я жив і служив в Європі. Багато всього змінилося, є багато викликів і в суспільстві, і в Церкві, однак вірю, що Господь, який голосом Церкви мене кличе до нового служіння, провадитиме і мене, і довірених мені людей, яким я хочу бути насамперед братом, батьком і душпастирем. Мені треба багато вчитися».

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами www.vaticannews.va/uk.html
та ugcc.fr

Top