Водохреща у храмі Різдва Пресвятої Богородиці

19 січня в катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці у м. Луцьку відбулося урочисте святкування одного з найбільших свят календарного року – Богоявлення Господнє або Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Йосафат, екзарх Луцький у співслужінні владики Віталія Скоморовського РКЦ Луцької дієцезії та священиків парафії. Високодостойним гостем сьогоднішніх урочистостей став п. Вєслав Маріан Мазур, Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку.

Богоявлення Господнє – це подія під час якої відбулося хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, у якій Христос об’являє себе людям як Месію і Спасителя світу: «І сталось у ті дні, прийшов Ісус із Назарета галилейського і хрестився від Іоана в Йордані» (Мар. 1, 9). Тому не випадково в цей день вірні приходять до храму і освячують воду, яка на Богоявлення Господнє під дією Святого Духа набуває цілющих властивостей. Отож, приступаючи з вірою та молитвою кожна людина має нагоду оздоровитися не лише тілесно, але й духовно. Така вода зцілить не тільки усі хвороби, але й очистить душу. Саме тому, у своїй проповіді владика Йосафат наголосив, що вода сама в собі не несе магічної сили, а лише віра в Боже Слово робить її цілющою і життєдайною.

Після святкової Божественної Літургії відбувся Чин Великого освячення води. Усіх вірян було окроплено Хрещенською водою. Потім, відбулася молитва за нашу неньку Україну, а присутніх привітали зі світлим святом Богоявлення та побажали миру, побільше радості й міцного здоров’я, і спокою в кожному домі. Христос хрещається! – В ріці Йордані!

Top