Вшанування пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара

22 лютого 2023 року у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся захід з нагоди 90-річчя від дня народження світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара, в якому взяли участь наукові працівники бібліотеки, учні та педагоги Луцького правничого ліцею, пані Оксана Нікітюк та отець Олександр Іванко.

Наукова співробітниця та завідувачка відділу краєзнавства Волинської обласної бібліотеки Віра Кумановська розповіла про життєвий шлях Любомира Гузара, його служіння рідній Церкві і українському народові. «Господь дав так, що я народився українцем, і я пишаюся цим і горджуся» – любив повторювати Блаженніший Любомир Гузар.

Отець Олександр пригадав, якою простою і доступною людиною був Блаженніший Любомир, а його висловлювання завжди були глибокі і сповнені мудрості, і те, що він говорив, продовжує залишатися актуальним і сьогодні. Він залишив сучасникам і майбутнім поколінням щирі і праведні настанови.

Пані Оксана Нікітюк (яка по маминій лінії є далекою родичкою Любомира Гузара) поділилась своїми спогадами, коли у жовтні 2011 року Блаженніший Любомир завітав до своїх родичів, які живуть на Волині. Під час родинної зустрічі всі радо поспілкувались та подивились світлини з домашнього архіву. Також пані Оксана розповіла про святкування 80-річного ювілею Блаженнішого Любомира, яке відбулось у м.Львові. Це святкування запам’яталось тим, що на ньому було багато молоді. Блаженніший, пригадувала пані Оксана, був найщасливіший, коли молодь та учні музичної школи стояли довкола нього і грали на скрипці славнозвісну “Мелодію” відомого українського композитора Мирослава Скорика. Цією ж “Мелодією” вшанувала пам’ять Блаженнішого Любомира Гузара учениця музичної школи Іванко Марія-Тереза.

На завершення отець Олександр Іванко подякував організаторам заходу, зокрема завідуючій відділу краєзнавства пані Вірі Кумановській, за вшанування пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара, величної постаті не лише Української Греко-Католицької Церкви, а й цілого українського народу.

Top