Зустріч представників єпархіальних команд з розвитку соціального служіння

26-27 грудня цього року у Брюховичах відбулася перша всеукраїнська зустріч представників єпархіальних команд в рамках проекту «Підвищення рівня соціальної відповідальності та залучення громад на місцевому рівні». Організатори зустрічі МБФ «Карітас України» та Відділ соціального служіння УГКЦ. Луцький екзархат був представлений директором ВОБФ «Карітас-Волинь» о. Володимиром Кметем, який є відповідальним за розвиток соціального служіння в нашому екзархаті.

Під час зустрічі були розглянуті такі теми: «Богословські основи соціального служіння», «Соціальне та волонтерське служіння у парафії», «Парафіяльний Карітас», «Методологія роботи у проекті». Також було детально обговорено мету проекту «Підвищення рівня соціальної відповідальності та залучення громад на місцевому рівні» – посилення стійкості громад та покращення сфери надання соціальних послуг місцевим громадам. Учасники заходу отримали всю необхідну інформацію щодо реалізації проекту, основними цілями якого є: визначення рівня компетенції соціального служіння у місцевих парафіях та подальшої діяльності в напрямку інституційного розвитку; покращення якості надання соціальних послуг у місцевих громадах та підвищення лідерської позиції парафіяльного Карітасу. На теперішньому етапі, з благословення правлячого Архиєрея та погодження місцевих парохів, єпархіальні команди повинні обрати шість парафій, з якими будуть працювати цього року в напрямку розвитку соціального служіння.

Нагадаємо, що у вересні 2016 року Синод єпископів прийняв Стратегію соціального служіння УГКЦ. Вона орієнтований на розвиток соціального служіння на рівні громад та встановлення обов’язку мати єпархіальних вікаріїв (синкелів), відповідальних за соціальне служіння. Основна координація здійснюється Відділом соціального служіння УГКЦ. Сучасна стратегія сформована з метою розвитку спроможності парафій УГКЦ забезпечити адекватну відповідь на існуючі та майбутні соціальні виклики. Стратегія соціального служіння УГКЦ має наступні три пріоритетні завдання:

1. Сприяння благодійності та соціальній відповідальності.

2. Соціальне служіння для людей в потребі.

3. Інституційний розвиток і професіоналізація соціального служіння.

 

Повідомила Тетяна Чмух

Top