В здоровому тілі здоровий дух

Нещодавно, 6 березня, на гірськолижному курорті «Буковель» Українська Греко-Католицька Церква проводила лижні змагання, у яких брали участь священики та семінаристи. Ці змагання вже стали доброю традицією, яка може послужити прикладом для мирян, а також засвідчити, що священик – це не відірвана особа від суспільства, а навпаки, як послідовник Христа, близький до людей.

Змагання розпочалися Божественною Літургією у храмі Введення в храм Пресвятої Богородиці. Службу Божу очолив єпарх Коломийський Василь (Івасюк) у співслужінні владики Йосафата (Говери) екзарха Луцького. У своїй проповіді владика Василій наголошував, що хоча про спорт Біблія прямо не говорить, проте багато говорить про змагання: «Я боровся доброю борнею, скінчив біг – віру зберіг(2 Тимотея 4.7)… «Якщо спорт не несе шкоди для здоров’я людини, він є добрим та Богом благословенним, оскільки допомагає духовному росту людини», – наголосив проповідник.

У цих змаганнях брали участь також представники Луцького екзархату: отець Ігнатій Гвоздик та отець Володимир Улян на чолі з своїм архиєреєм Йосафатом. Слід зазначити, що цього року владика Йосафат був єдиним єпископом серед учасників змагань та показав достатньо добрі результати, в такий спосіб став прикладом до наслідування для молодої генерації єпископів та священиків, засвідчивши, що «живий» єпископ, «живий» священик є мотором «живої» парафії, яка в свою чергу є місцем зустрічі з «живим» Христом.

Змагання закінчилися нагородженням переможців та подякою за участь всім учасникам. В особливий спосіб організатори змагань подякували депутату Верховної Ради Олександру Шевченку за сприяння в організації лижних змагань і подарували ікону Матері Божої Неустанної Помочі з побажанням добра та любові для його родини. Також слова подяки звучали керівнику лижної школи «Буковель» за організацію та контроль змагань.

Отець Володимир Улян

Top